Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

Aksaray referanduma hazır!

Aksaray referanduma hazır!
  • 15 Nisan 2017 - 00:39

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan halk oylamasının ilimizde huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi için her türlü tedbir alınmıştır..

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan halk oylamasının ilimizde huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Vali Aykut Pekmez, Referandum Güvenliğiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; Halk oylaması seçimlerinde halk iradesinin tam anlamıyla sandığa yansıması herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi amacıyla güvenlik birimleri ile ilgili kamu kurumlarının seçim öncesi ve seçim sonrası için gerekli tedbirleri aldığını herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğini belirtti.

Vali Aykut Pekmez, 16 Nisan Cumartesi günü yapılacak Anayasa Değişikliği Halk Oylaması seçimleri için gerekli bütün tedbirlerin alındığını bildirdi.

Vali Pekmez Valilik Makamında; Vali Yardımcıları Kubilay Ant, Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Sırmacı ve Asayiş Şube Müdürü Tarık Ziya Turan’ın katılımıyla halk oylamasında alınan tedbirlerin değerlendirildiği toplantı gerçekleştirdi.

Vali Pekmez halk oylaması seçimlerinde halk iradesinin tam anlamıyla sandığa yansıması herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi amacıyla güvenlik birimleri ile ilgili kamu kurumlarının seçim öncesi ve seçim sonrası için gerekli tedbirleri aldığını herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğini belirtti.

Toplantı sonunda yapılan açıklamada:

Aksaray’da 260.905 seçmenin oylarını 347 sandık alanında 829 sandıkta kullanacağı, bu nedenle;

* Halk Oylamasında 526 Emniyet Personeli ile 650 jandarma personelinin güvenlik tedbiri alacağı,

* 298 Sayılı Kanun gereği seçim günü ruhsatlı dahi olsa silah taşınamayacağı,

* Alkollü içki satışının yapılamayacağı bildirildi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ