Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Aksaray Ticaret Borsası Ortaköy’de istişare toplantısı düzenledi

Aksaray Ticaret Borsası Ortaköy’de istişare toplantısı düzenledi
  • 21 Mart 2017 - 23:46

Ortaköy İlçesini Yapılması Planlanan Yunus Emre Tarım Ticaret Merkezi Hayata Geçiyor.

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde 40000 m2 Alana 10000 m2 si Kapalı Olmak Üzere Ortaköy Yunus Emre Tarım Ticaret Merkezi Kurulması konusunda Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ve ekibi 36 adet depo ve iş yerinin yapımı konusunda Ortaköy de bulunan üyeler ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Ortaköy Berilhan Otelede gerçekleştirilen istişare Toplantısına Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan, Yönetim Kurulu Üyeleri Naci Duman, Raşit Oğuz, Hasan Kurt, Meclis Üyeleri İlhan Demir, Mehmet Ekici, Yakup Uğur, Sefa Altınkaya, Ramazan Yerli, Aksaray Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ramazan Etlik ve Ortaköy de Hizmet veren üyeler katıldı. Katılımın Yoğun olduğu gözlerden kaçmadı.

Nisan ayının ilk haftası inşaat çalışmalarına başlayacaklarını ifade eden Aksaray ticaret borsası başkanı Hamit Özkök bir sene gibi kısa bir sürede Ortaköy Yunus Emre Tarım Ticaret Merkezinin hizmete açılacağını belirtti.

Başkan Özkök “Aksaray İli Ortaköy ilçesinde 40000 m2 Alana 10000 m2 si Kapalı Olmak Üzere Ortaköy Yunus Emre Tarım Ticaret Merkezi Kurulması Planlanmaktadır. Bu merkezde 36 adet iş yeri, Ofisi, Sosyal donatı alanları ile birlikte üyelerimizin konforlu bir şekilde hizmet vermeleri, ticaretlerini modern bir ortamda gerçekleştirmeleri amaçlanmaktadır. Ortaköy de yüksek potansiyele sahip olan Arpa, Buğday, Hububat üretimini Aksaray Markası haline getirmek için Aksaray Ticaret Borsası Bünyesinde Otomatik Kantarlar, Laboratuvar ve numune alım sondası, profesyonel personeli ve ek1sper memurları ile donatılmış Borsa İdare Binası ile Hizmet verecektir. Depoların Her Biri Toplam 245 m2 Kapalı alan olmak üzere İçerisinde 25m2 Ofis Vardır. Tahıl Depolama Alanı 220 m2 ofis 25 m2 dir. 6 Metre Yüksekliğindeki Bu Yapılar 830 Ton Arpa 1000 Ton Buğday Depolama Kapasitesine sahip olacaktır. Üyelerimize, Ortaköy’ümüze, Aksaray’ımıza ve Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor saygılar sunuyorum dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ