Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Aksaray Ticaret Borsası’nda İŞKUR Hizmet Noktası açıldı

Aksaray Ticaret Borsası’nda İŞKUR Hizmet Noktası açıldı
  • 08 Nisan 2017 - 17:02

“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” projesi kapsamında Aksaray Ticaret Borsası bünyesinde İŞKUR hizmet noktası açıldı.

“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” projesi kapsamında Aksaray Ticaret Borsası bünyesinde İŞKUR hizmet noktası açıldı.

ATB hizmet binasındaki İŞKUR hizmet noktasının açılışına, Ak Parti Grup Başkan Vekili İlknur inceöz, Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstihdam Politikaları Daire Başkanı İbrahim Demircan, SGK İl Müdürü Bilal Aygün, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri, çok sayıda esnaf ve davetli katıldı.

Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğü ile Aksaray Ticaret Borsası arasında “Hizmet Noktası” protokolü imzalandı.

İŞKUR Hizmet Noktası açılış töreninde bir konuşma yapan Ak Parti Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’ten ve Yönetiminden övgü ile bahsederek “Daha önceden burası düz bir arazi idi. Hamit Başkan hayal etti ve böyle güzide bir mekânı Aksaray’a kazandırdı. Kendisine ve yönetimine teşekkür ediyorum“ dedi.

İnceöz “Bu gün 4. İŞKUR hizmet Noktasının açılışını yapmaktayız. Bu aslında bir şeyi de gösteriyor. Aksaray’ın gelişmişliğini gösteriyor. Aksaray’ın gelişen değişen yüzü ile beraber ihtiyaçlarının ne kadar farklılaştığını ve o ihtiyaçları karşılama noktasında da vatandaşımızın artık gidip de bir kapıda günlerce beklemesi değil ona hizmetin ayağına kadar gelmesi noktasında nasıl bir vizyon, nasıl bir misyon yüklendiğimizi ve bunu gerçekleştirmek için de ekip halinde çalışmakta olduğumuzu göstermektedir diyerek İŞKUR Hizmet Noktasının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İŞKUR hizmet noktasının “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” projesi kapsamında açıldığını dile getiren Aksaray İŞKUR Müdürü Mahmut Akkuş yaptığı açıklamada, “Bugün de Aksaray Ticaret Borsası’nda bu çalışma hayata geçiyor. Kurum olarak amacımız işverenlerimize daha fazla ve kaliteli hizmet vermektir.” dedi.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök de istihdamda milli seferberlik kapsamında mart ayında önemli gelişmelerin yaşandığını dile getirerek, “İŞKUR’un bir şubesi olacak şekilde bu hizmetin Borsamızda açılacak bir “Hizmet Noktasında ” yürütülecek olmasından mutluluk duyarız. İŞKUR ile böylesi ortaklaşa yürütülecek projeyle üyelerimiz İŞKUR ile ilgili mevzuatlarda doğrudan bu hizmet noktasına gelerek bilgi olabilecek ve işlem yaptırabilecekler” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’e Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Kapsamında Yapmış olduğu katkılardan dolayı plaket takdim etti. İŞKUR Hizmet Noktası açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından program sona erdi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ