Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Aksaray Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerini Ülkücüler kazandı

Aksaray Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerini Ülkücüler kazandı
  • 01.12.2016
  • 2.804 kez okundu

Aksaray Üniversitesi(ASÜ)’nde bir süredir devam eden Öğrenci Konseyi başkanlık seçimleri sona erdi.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ)’nde bir süredir devam eden Öğrenci Konseyi başkanlık seçimleri sona erdi.

Aksaray Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Öğrenci Konsey Başkanlığı seçimleri yapılan 3 tur seçimin ardından tamamlandı.

Aksaray Üniversitesi’nde yapılan Öğrenci Konseyi Seçimleri’nin sonucunda kazanan Aksaray Ülkü Ocakları üyesi Kadir Yahşi oldu.

Öğrenci Konseyi Seçimleri’ni kazanarak Öğrenci Konsey Başkanlığı’na hak kazanan Kadir Yahşi’yi ilk olarak teşkilat mensubu arkadaşları ve Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Sercan Belgemen tebrik etti.

“Ferman; Başbuğun Fakülteler Bizimdir” sloganı ile seçim çalışmalarını başlatan Aksaray Ülkü Ocakları dün açıklanan sonuçlarla Aksaray Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı’na ismini yazdırdı.

Seçim hakkında bilgi veren ve açıklamada bulunan Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Sercan Belgemen, “Zihinleri aydınlatma yeri ve her yönüyle bilim yuvası olan üniversiteler, gelişmiş toplumların en önemli, en gözde kurumlarından biridir. İnsandaki beynin işlevi neyse toplum nezdinde de üniversitenin fonksiyonu odur. Bireylerin üst düzeyde eğitimi burada gerçekleşir. Üniversiteler bireylere sadece meslek kazandıran kurumlar değildir bireyin anlayışı, muhakemesi, özgün düşüncelere kavuşması üniversitede doğar, orda gelişir, yine oradan beslenebilirse yaşar. Üniversiteler Atatürk’ün tanımıyla “irfanı hür, vicdanı hür” insanların yaşadığı, aklın ve bilimin egemen olduğu müesseselerdir. Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in ferman verdiği günden itibaren ilim ve irfan yuvası olan üniversitelerde her zaman doğruyu söyleyip hakkı savunduk Ülkü Ocakları’nın üniversitelerdeki hâkimiyetini çekemeyen bazı odaklar bu seçimde Ülkü ocaklarının karşından kendilerince birlik olmuşlar bazı makam sahipleri bu şeref yoksunu insanların seçimi kazanması için ellerinden geleni yapmışlardır. Yüce Allah’ımızın takdiriyle mazlum Anadolu çocuklarının döktüğü alın teri güç odaklarının maddi manevi bütün gücünü yenmiştir ama unutulmamalıdır ki Bozkurt kışı geçirir de yediği ayazı unutmaz. Başımızı koyduğumuz bu davada karşımızda duran her güç her kuvvet her makam yok olmaya mahkûmdur. Biz geçmişte olduğu gibi üniversitemize ve devletimize her türlü hizmete devam edeceğiz. Hainlerin terör örgütleri bu sözü aklından çıkarmamalıdır” dedi..

aksaray-ulku-ocaklari-konsey

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar serhat dedi ki:

    Hayirli ugurlu olsun.

YORUM YAZ