Aksaray Üniversitesi öğrencilerinden örnek davranışAksaray Üniversitesi öğrencilerinden örnek davranış

Yedi gönüllü Üniversite öğrencisinden, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatmakta olan hasta çocuklara moral eğlencesi.

Yedi gönüllü Üniversite öğrencisinden, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatmakta olan hasta çocuklara moral eğlencesi.

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) bölümünde öğrenim gören öğrenciler, AEAH Çocuk Hastalıkları Kliniğinde yatmakta olan hasta çocukları ziyaret ederek, onlara kendi imkanları ile hazırladıkları palyaço eşliğinde müzikli ve danslı bir saatlik bir gösteri sunarak, hediyeler verdiler.

Müzik eşliğinde gönüllerince eğlenen çocuklar, bir saatliğine de olsa hasta olmanın getirdiği stres ve moral bozukluğunu üzerlerinden atmış oldular.

Öğrenciler adına kısa bir açıklama yapan Üniversite öğrencisi İrem Güllü (22); “Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü (PDR) öğrencileri olarak, çeşitli hastalıklardan dolayı hastanede yatmakta olan çocuklara moral vermek, hastane korkularını yenmelerine yardımcı olmak üzere, 7 öğrenci arkadaş gönüllü olarak bir eğlence düzenlemeye karar verdik. AEAH Yöneticileri de bu düşüncemize destek verdiler. Tedavi görmekte olan çocuklarımızın bir saatliğine de olsa acılarını, hastalıklarını unutmaları için müzik ve dans eşliğinde moral eğlencesi düzenledik. Onlarda, palyaço ve çizgi film karakterleri kılığında gönüllerince dans edip eğlendiler. Aileleri de, çocukları ile birlikte bu etkinliğimizden oldukça mutlu oldular. Hep birlikte eğlendik. PDR bölümü olarak bundan sonra da bu tür etkinliklere devam etmek, gerçekleştirmek istiyoruz. Bize bu konuda kapıları açan ve destek veren Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi..

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz!