Aksaray Haberleri

Aksaray Üniversitesi’nin isim değişikliği önerisi ile ilgili açıklama | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Aksaray Üniversitesi’nin isim değişikliği önerisi ile ilgili açıklama

Aksaray Üniversitesi’nin isim değişikliği önerisi ile ilgili açıklama
  • 04 Ocak 2020

Aksaray İl Genel Meclisi 2020 yılının ilk toplantısını 2 Ocak 2020 Perşembe günü İl Genel Meclisi toplantı salonunda Meclis Başkanı Mehmet Tüzün başkanlığında yaptı.

Toplantıda birçok gündem maddesi ele alındı. Şehrin dikkatini çeken kamuoyunda bir numara gündeme gelen konu ise, Aksaray Üniversitesi’nin ismine Yunus Emre ibaresinin eklenmesi için AK Parti ve MHP’li İl Genel Meclisi üyelerinin vermiş olduğu önerge yer aldı.

Aksaray il genel meclisinde bulunan MHP ve AK Partili meclis üyeleri Aksaray Üniversitesi’nin isminin yanına Aksaray olması şeklinde önerge verdi. Önerge değerlendirilecek ve önerge ile ilgili karar önümüzdeki günlerde verilecek. İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Tüzün Aksaray Üniversitesi’nin isminin yanına olması konusunda Kanal 68 televizyonuna demeç verdi.

Başkan Tüzün yaptığı açıklamada,” AK Parti ve MHP meclis üyeleri bir önerge vermişlerdir, Bu tamamen bir öneri.Yoksa İl Genel Meclisimizin Aksaray Üniversitesinin ismini değiştirme gibi bir herhangi yetkisi bulunmamaktadır.Biz meclis üyesi arkadaşlar olarak hem bir kamuoyu oluşturmak hem de Yunus Emre’nin Aksaray”la birlikte anılmasını sağlamak amacıyla böyle bir öneride bulunduk.Bunun isminin değiştirilmesi,gerek Yunus Emre Aksaray Üniversitesi gerekse Aksaray Taptuk Emre,Aksaray Ihlara veya başka bir isim olarak değiştirilmesi tamamen Aksaray Üniversitesi senatosuna ve yönetimine bağlı bir yetkidir.Biz bu konuyla ilgili sadece Aksaray Üniversitesi ve kamuoyuna böyle bir algı oluşturmak istedik.Yunus Emre Aksaray için önemli bir değer,şu anda Türkiyemizde bildiğim kadarıyla 128 tane devlet üniversitesi var ve bunların sadece 28-29 tanesi şehirleriyle anılmakta.Diğer üniversiteler ya o şehrin önemli bir tarihiyle yada önemli bir kişi veya büyüğüyle anılmaktadır.Bizde bu anlamda Aksaray Üniversitesi isminin Aksaray Yunus Emre Üniversitesi olarak değiştirilmesi ile ilgili bir öneride bulunduk.Bu önerinin dikkate alınması Aksaray Üniversitesi’nin uktesinde olan bir şey” dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar sadi dedi ki:

    Dostlar alışverişde görsün.Eğitim kalitesi nedir kaç öğretim üyesine ihtiyaç vardır öğrencilerinin sorunları nelerdir bunları konuşması gerekenler tribünlere oynamayı seven üç beş enbesil beyin.

YORUM YAZ