Aksaray Haberleri

Aksaray Yeni Sanayi Sitesi’nde sona yaklaşılıyor | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Aksaray Yeni Sanayi Sitesi’nde sona yaklaşılıyor

Aksaray Yeni Sanayi Sitesi’nde sona yaklaşılıyor
  • 18 Aralık 2020

ile TOKİ iş birliğinde yapılan, istihdam başta olmak üzere bölgesel gelişmeye katkı sağlayacak 375 milyon TL’lik Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi projesinde sona yaklaşılıyor.

Sanayi esnaflarının kira öder gibi iş yeri sahibi olacağı proje kapsamında 1620 adet iş yerinin inşaat çalışmaları büyük oranda tamamlandı. 2021 yılında hak sahiplerine teslim edilmesi hedeflenen iş yerlerinin doğalgaz alt yapısı da bitirildi.

Yeni sanayi sitesinde kullanılacak doğalgaz ihtiyacının karşılanması amacı ile projenin uygulandığı dükkânlara toplamda 38 bin metre doğalgaz hattı çekildi. Ayrıca 5 bin m3/saat servis istasyonu kurularak 353 adet servis kutusu yerleştirildi.

Yeni sanayi sitesindeki esnafların iş yerlerini teslim aldıklarında kesintisiz ve kaliteli bir şekilde enerji ihtiyaçlarının karşılaması için yapılan doğal gaz alt yapı çalışmaları ile 1620 adet kapalı iş yerinin ve 191 adet açık iş yerinin doğalgaz alt yapısı tamamlanmış oldu. Aksaray Belediyesi yetkilileri yeni sanayi sitesinde inşaat çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını ve 2021 yılı içerisinde sanayi esnaflarına iş yerlerinin teslim edilmesi hedeflendiğinin bilgisini paylaştı..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ