Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,13 / Satış: 8,17
€ EURO → Alış: 9,67 / Satış: 9,71

Aksaray Zabıta memurlarına oryantasyon eğitimi

Aksaray Zabıta memurlarına oryantasyon eğitimi
  • 23 Şubat 2021

Aksaray Belediyesi bünyesinde göreve yeni başlayan Zabıta memurlarına, Zabıta Müdürlüğü tarafından oryantasyon (yönlendirme, uyum ve alıştırma) eğitimi verildi.

Aksaray Belediyesi konferans salonunda gerçekleşen eğitime, göreve başlayan yeni zabıta mamurları ve Belediye birim müdürleri katıldı. Eğitimde, zabıta memurlarına ilk olarak Aksaray Belediyesi ve Aksaray hakkında bilgiler verildi.

Eğitim seminerinin ilk aşamasında, Zabıtalığın mesleki konuları başta olmak üzere memurların genel hakları, ödev ve sorumlulukları, Zabıtanın görev ve sorumluluk alanları, iş yeri açma ve ruhsatlandırma mevzuatı, etkili iletişim ve güzel konuşma, beden dili ve kişisel imaj, denetimler ve yaptırımlar konusunda eğitim verildi.

Oryantasyon eğitimi süreci boyunca zabıta memurlarına, sunum eşliğinde Belediye zabıta yönetmeliği, kılık kıyafet yönetmeliği nasıl olması gerektiği noktasında bilgilendirme yapıldı.

Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada; eğitime katılan Zabıta memurlarının, eğitim sonrasında sahada aktif görev alacakları bildirildi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ