Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,71 / Satış: 5,73
€ EURO → Alış: 6,32 / Satış: 6,35

Aksaray’da 10 yıllık husumet sona erdi

Aksaray’da 10 yıllık husumet sona erdi
  • 06.12.2016
  • 3.070 kez okundu

Merkez ilçeye bağlı Çağlayan Köyü’nde iki kardeş arasında yıllardır süre gelen husumet barışla son buldu.

Merkez ilçeye bağlı Çağlayan Köyü’nde iki kardeş arasında yıllardır süre gelen barışla son buldu.

İki kardeş arasında yıllardır süre gelen husumet, Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in önderliğinde ve himayelerinde, Aksaray Garnizon ve Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Gazi Demir ve Vali Yardımcısı Armağan Önal, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Kasaplar Odası Başkanı Kani Yerli ve Aksaray Belediye Meclis Üyesi Nurettin Yar’ın destekleri ile başlatılan girişimler son buldu.

Aksaray Merkez’e bağlı Çağlayan Köyü Cemevi’nde yapılan barış yemeğine alacak verecek nedeni ile aralarında husumet bulunan ve yakınları, ve yakınları, Aksaray Vali Yardımcısı Armağan Önal, Aksaray Garnizon ve Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Gazi Demir, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Kasaplar Odası Başkanı Kani Yerli, Aksaray Belediye Meclis Üyesi Nurettin Yar ve aile eşrafı katıldı.

10 yıl süren bu husumetten sonra barışta emeği geçen herkese teşekkür eden Aksaray Vali Yardımcısı Armağan Önal “Bu Köyden çıkan barışın tüm Türkiye coğrafyasına hakim olmasını diledi. Önal “Bugün hayırlı bir gün için buradayız. Bu güzel barışa vesile olan, bugün bize bu mutluluğu yaşatan, bu barışta emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bizler artık bir arada olmalıyız, bir olmalıyız. İnşallah bundan sonra iki aile arasında da bu tür husumetler olmaz, sürekli barış ortamında yaşarlar” dedi.

Aksaray Garnizon ve Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Gazi Demir ise” Öncelikle Aksaray Ticaret Borsası Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu olayı başından beri takip ederek güzel bir sonuca ulaştık. Bu barışın öncelikle köyümüze daha sonra Aksaray’ımıza, Bölgemize ve Türkiye’mize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök” köyümüzün ticaret erbaplarından Bayram Ali Aygün ve Murtaza Aygün kardeşlerimizin arasındaki kırgınlığın, fitne ve fesattın, kötülüklerin bundan sonra bir daha olmaması için inşallah sayın valimizin himayelerinde alay komutanımızın da destekleri ile bu birlikteliği sağladık. Bizler bir yıldan beri bu sürecin içerişindeyiz. Nurettin Yar Ağabeyim ve Kani Yerli başkanım ile beraber, iki aile ile de yakın dostluğumuz var. Bizler iki dostumuzu da bir araya getirerek çoluğunu çocuğunun ticaretlerine devam edebilmeleri için, hayatlarını makul mantık çerçevesinde sürdürebilmeleri bizler için çok önemli idi. Bizim sektörümüzün de kanaat önderleriydiler. Aksaray da hayvancılık dendiğinde akla ilk gelen ailelerden birisi de Aygün ailesi idi. Oluşan bu olumsuzluklardan dolayı kendileri bu sektörüde bırakmak zorunda kaldılar. İnşallah bundan sonra aralarında bir anlaşma sağlandı. Bundan sonra böyle bir ortamın yaratılmaması konusunda bizlere söz verdiler. Sizin de huzurunda bu sözü teyit eder barış sağlanacaktır. Biz bu olaydan çok memnunuz. Allah ta kendilerini inşallah memnun eder. Bu güzel olaya vesile oldukları için sayın valimize ve komutanımıza sonsuz teşekkür eder saygılar sunarım dedi.

Konuşmalardan sonra her iki akrabanın sakinleri el sıkışarak barıştılar. Tören, yemek verilmesinin ardından sona erdi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ