Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Aksaray’da 100 kişi toplum yararı kapsamında işe başlayacak

Aksaray’da 100 kişi toplum yararı kapsamında işe başlayacak
  • 30.10.2015
  • 1.657 kez okundu

Aksaray Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü arasında Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında iş birliği protokolü imzalandı..

Protokole göre 100 kişi 6 aylığına Belediye bünyesinde çevre ve temizlik alanında istihdam edilecek.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve İŞKUR İl Müdürü Bülent Bekin; Aksaray Belediyesi ile İŞKUR arasında 100 kişinin geçici istihdam iş sahibi olmasına imkân sağlayacak protokol anlaşmasını imzaladı. İmzalanan iş birliği protokol anlaşmasına göre Kasım 2015 ayı içerisinde 100 kişi Belediye bünyesinde işe başlayacak. İŞKUR, Çalışanların vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri karşılayacak ayrıca asgari ücret üzerinden çalışanlara ödeme yapacak. Çalışma programı yaklaşık 6 ay sürecek.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, protokol gereği alınacak 100 personelin belediye bünyesinde çevre ve temizlik alanlarında görev alacağını bildirerek “Buradaki amacımız bu programının destek verip sürekliliğini sağlamaktır. Böylece uzun süredir iş bulmayanlara iş imkânı sağlayacağız. Ayrıca çalışanları iş disiplini bağlı kalmalarına vesile olacağız” diye konuştu.

İŞKUR İl Müdürü Bülent Bekin, başvuruların bugünden başlayarak 06.11.2015 tarihinde kadar süreceğini belirtti. Bekin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Program kapsamında 100 kişi geçici istihdamla işe alınacak. Müracaatta bulunmak isteyenlerin müdürlüğümüze gelmeleri ve şahsen başvurmaları gerekiyor. Toplum yararına çalışma programında 100’den fazla müracaat olursa noter huzurunda çekiliş olacak. Belirlenen 100 kişi 19.11.2015 tarihinde işe başlayacak ve 29.04.2016 yılında iş ahdi sona erecek. Bu süre zarfında işe alınacak kişilerin sosyal giderleri ve maaşları müdürlüğümüz tarafından karşılanacak” dedi.

  Katılım Şartları Nelerdir?

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç),
  • TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak,

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ