Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Aksaray’da 239 kişiye Yetiştiricilik Belgesi verildi

Aksaray’da 239 kişiye Yetiştiricilik Belgesi verildi
  • 09.05.2017
  • 1.299 kez okundu

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğinde 12 gruptan oluşan Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kursu düzenlendi..

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğinde 12 gruptan oluşan Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kursu düzenlendi.

239 kursiyerin katıldığı ve toplam 80 saat süren kursta; Süt İnekleri ve Buzağıların bakım ve beslenmesi, sağım teknikleri, süt verimini etkileyen faktörler, damızlık seçimi, hayvan hastalıkları, korunma yöntemleri, sığır barınakları-yem bitkileri/hazırlama, sığırlarda koruyucu aşılama programları ve rasyon hazırlama gibi konu başlıklarında eğitimler verildi. Son olarak Aksaray İli Merkeze bağlı Gözlükuyu Köyünde 12.04.2017/25.04.2017 tarihleri arasında Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kursu düzenlendi.

“Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi” kapsamında düzenlenen kurslar ile Geleneksel yöntemlerden daha farklı olarak etkin ve modern yöntemlerin kullanılması ve daha karlı-verimli bir şekilde hayvancılığın yapılabilmesini amaçlıyoruz. Hedefimiz modern tarım teknikleri ve sürekli teknolojide yaşanan değişimler doğrultusunda İŞKUR aracılığıyla Tarım İl Müdürlüğü işbirliğinde kurslarımızı arttırmaktır. İŞKUR olarak kursiyerlerimize toplamda 10 gün/80 ders saati süren Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kurslarımız boyunca Genel Sağlık Sigortasını yatırıyoruz ve 25 TL. cep harçlığı veriyoruz. Kursiyerlerimiz öğrendiklerini uygulamaya geçirdiklerinde gerek tarımsal gelişmelere gerekse ekonomiye katkı sağlanacaktır.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ