Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Aksaray’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlandı

Aksaray’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlandı
  • 03.12.2015
  • 1.309 kez okundu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Aksaray İşitme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü ve Eğitim Derneği Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti..

Dernek Başkanı Yakup Amaç, derneğin onursal başkanı Mehmet Pekmezci, dernek üyeleri, Ses-Sizsiniz proje koordinatörü ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden işitme engelliler tercümanından oluşan heyeti Valilik Makamında kabul eden Vali Şeref Ataklı ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek; “Hep beraber yaşamaya paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Bazı günlerin topluma hatırlatma ve farkındalık oluşturma adına vesile olduğunu ifade eden Vali Şeref Ataklı, 3 Aralık gününde; toplumda engellilerin kendilerini daha iyi hissetmeleri onların toplumun bir parçası olarak karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek adına belirlendiğini söyledi.

Son yıllarda engelliler için güzel şeyler yapıldığını ifade eden Vali Ataklı, devletin, kamu kurumlarının ve idarelerin engellilerin daha iyi şartlarda hayatlarını sürdürmeleri için fark gözetmeksizin olumlu çalışmalar yaptığını vurgulayarak: “Toplumda hep beraber yaşamaya ve paylaşmaya devam edeceğiz “dedi.

Aksaray İşitme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü ve Eğitim Derneğinin çalışmaları, engelliler ve işitme engellilerin karşılaştıkları sorunlar hakkında bilgi alan Vali Şeref Ataklı, eğitim ve işsizlik sorunları bulunduğunu belirten dernek yöneticilerine; ‘Karşılaşılan sorunların çözümü için daha çok çaba sarf edeceğiz. Bize düşen konuda her zaman sizlerin yanındayız.” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün koordinasyonunda İşitme Engelliler Gençlik Spor Kulübü ve Eğitim Derneği ile Aksaray Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü “SES-SİZSİNİZ” projesi hakkında bilgi alan Vali Ataklı Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projenin önemini belirterek yürütülen çalışmaları en yakın zamanda yerinde ziyaret edeceğini söyledi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ