Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Aksaray’da 30 kursiyere sertifikaları verildi

Aksaray’da 30 kursiyere sertifikaları verildi
  • 09.02.2016
  • 1.718 kez okundu

Aksaray Ticaret Borsası ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ne katılan 30 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi..

Aksaray Ticaret Borsası ve KOSGEB İş birliği İle düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi 30′ ar kişi ve 4 Gruptan oluşuyor. Yapılacak eğitim ile 120 kişi sertifika almaya hak kazanmış olacak. İlk grup 72 saat süren ve eğitmenliğini Aksaray Ticaret Borsası Genel Sekreter Yardımcısı Selin Geçgel’in verdiği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Ağaçlı Tesislerinde düzenlenen sertifika törenine Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Baydar, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve İl genel Meclis Üyesi Mahmut Aktürk, Aksaray Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan ve Meclis Üyeleri, ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin, TOBB Aksaray Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Ercan Yeşilöz ve Yönetimi, TOBB Aksaray Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aysun Akkurt, Meclis Üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ağaçlı Tesislerinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kursiyerlerin kendi işlerini kurmak istediklerinde aldıkları sertifika sayesinde devletin sağladığı hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlanabildiğini söyledi.

Özkök “Dünya değişiyor. değişen dünyada gelişen bir Türkiye var. Aksaray gelişen Türkiye’nin parlayan yıldızı olma yolunda hızla ilerliyor. Şu anda Aksaray ili ölçeğimizdeki iller arasında ekonomik olarak liderliği yakalamış tarımsal manada ölçeğimizdeki illerinde üstüne çıkarak kendisini ispatlamıştır. Şu an ki ihtiyacımız Aksaray’ımızda genç bir nüfus, genç bir nesil var. Genç girişimcilerimizin acilen sektöre dahil olmaları başta ailelerine daha sonra ilimize daha sonra Türkiye’mize üreterek katma değer sağlamaları bu manada çok önemlidir.Ben şunu söylüyorum. Girişimciliğin ve başarmanın yolu önce hayal kurmak, sonra hedef seçmek ve çok çalışmaktan geçer. Sertifikalarınızı aldığınızdan sonrada biz takipçisi olacağız. Şehrimize katma değer üretecek projeler yapacağınıza eminim. Yaptığınız projelere bizde katkı sağlayacağız ve yanınızda olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle aldığınız sertifikaların hayırlı ve başarılı olmasını diliyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

KOSGEB Aksaray Hizmet Merkezi Müdürü Hakan Koçak ise meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları ile ortaklaşa düzenledikleri uygulamalı girişimcilik eğitimlerine ilginin artarak devam ettiğini belirterek, Aksaray Ticaret Borsası bize önder oldu. bu Manada Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök Beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayarak sertifikayı alan her girişimcinin 50 bin lira hibe, 100 bin lira geri ödemeli faizsiz kredi kullanma hakkının kazandığını kaydetti.

TOBB Aksaray Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Ercan Yeşilöz “Ben ev sahipliğini yapan Aksaray Ticaret Borsası Başkanımız Sayın Hamit Özkök’e teşekkür ediyorum. Kendisine Aksaray Gençliğine ve Kadın Girişimcilere verdiği desteklerden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Bizler Aksaray da ki hem gençlerimize hem de kadın girişimcilerimize girişimciliği teşvik etmek gençlerimizdeki girişimci ruhu ortaya çıkarmak ve aynı zamanda Aksaray’ımızdaki iş adamlarımızın sayısını arttırtıp girişimci sayısını da arttırarak Türkiye de önce kendi ailesine daha sonra Aksaray’ımıza en sonunda da ülkemize katma değer üretmesi, iş yerleri açarak istihdam sağlaması bizlerin amaçları arasındadır. Biliyorsunuz ki KOSGEB 50 bin TL hibe 100 bin Tl iki yıl ödemesiz ve faizsiz kredi veriyor. Aksaray’ımızda genç girişimcilerin ve kadın girişimcilerin bu fırsattan yararlanmaları gerektiğini düşünüyorum. Hepinize buraya kadar gelme nezaketini gösterdiğiniz için teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 30 kursiyere sertifikaları verildi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ