Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,28 / Satış: 7,31
€ EURO → Alış: 8,56 / Satış: 8,59

Aksaray’da 651 polis adayı mezun oldu

Aksaray’da 651 polis adayı mezun oldu
  • 13 Aralık 2017 - 17:12

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi’nden (POMEM) mezun olan 651 polis adayı için tören düzenlendi..

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi’nden (POMEM) mezun olan 651 polis adayı için tören düzenlendi.

Polis Eğitim Merkezi Spor Salonunda düzenlenen 20. dönem mezuniyet törenine Vali Aykut Pekmez, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül İdare Mahkemesi Başkanı Osman Erkan, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Emin Aydın Ay, POMEM Müdürü Niyazi Turgay, Aksaray Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Ayhan Özçifçi, Şehit Önder Güzel’in annesi ve yakınları, siyasi parti temsilcileri, işadamları ile polis adaylarının aileleri katıldı.

– Ülkemiz ve milletimiz adına çok büyük sorumluluğu da yükleniyorsunuz

Vali Aykut Pekmez törende yaptığı konuşmada, polis adaylarına yeni görevlerinde başarılar diledi. Polis teşkilatının kurulduğu ilk günden beri halkın huzur ve güvenliği ile vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek için çalıştığını belirten Pekmez, şöyle konuştu: “Yeni bir yolun başlangıcında olmanın idraki ile odak noktasında en şerefli varlık olan insanın yer aldığı kutsal bir mesleği icra edeceksiniz. Bugünden itibaren ülkemiz ve milletimiz adına çok büyük sorumluluğu da yükleniyorsunuz. Sizler, ayrım yapmaksızın bu ülkedeki her bir ferdin huzur ve emniyetinin teminatısınız. Ülkemizin, milletimizin, özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın geleceğe doğru kararlı adımlarla yürüyüşümüzün güvencesisiniz. Sorumluluğunuz ne kadar büyük olursa olsun görevinizi hakkı ile yerine getireceğinizi biliyor, görevlerinizi yaparken adalet ve eşitliğin her daim rehberiniz olacağına gönülden inanıyorum.”

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay ise müdürlüğün bugün 293’ü kadın 358’i erkek 651 polis adayını mezun edeceğini dile getirdi. Bugüne kadar 9 bin 289 öğrenci mezun ettiklerini aktaran Turgay, amaçlarının ülkeye, milli ve manevi değerlere bağlı, zihni hür, alnı açık, başı dik polisler yetiştirmek olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından dönem birincisi Gökhan Eraslan, yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı. Daha sonra dereceye giren ilk 10 öğrenciye başarı belgesi ile yakınlarına plaket ve hediyeleri Vali Aykut Pekmez, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül İdare Mahkemesi Başkanı Osman Erkan, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, POMEM Müdürü Niyazi Turgay tarafından verildi. Polis adaylarının yemin töreninin ardından tören sona erdi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ