Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,52

Aksaray’da AKİF Kariyer ve Meslek Tanıtım Günleri başladı

Aksaray’da AKİF Kariyer ve Meslek Tanıtım Günleri başladı
  • 10.10.2017
  • 893 kez okundu

Aksaray Valiliği ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Akif Kariyer ve Meslek Tanıtım Günleri Programı Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda protokol üyelerinin konuşmaları ile başladı..

ve tarafından düzenlenen Programı Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda protokol üyelerinin konuşmaları ile başladı.

Programda konuşan Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Mahmut Akkuş, Aksaray’da 2017 yılı için 6000 kişinin istihdam edilmesi planladığını fakat bu rakamın çok kısa bir sürede aşılarak 10000 kişiye ulaştığını belirtti. Akkuş, Aksaray, Türkiye’nin İşsizlik ortalamasını düşüren illerden olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Aykut Pekmez yaptığı konuşmada, İşsizliğin tüm dünyada en büyük sorunların başında geldiğini belirterek; “Bu gün burada bu programın düzenlenmesini amacı da iş piyasasına girecek olan geçlerimizin, işsizlerimizin ve iş gücü arayan sektörlerimizin buluşturulması ve bir nebze de olsa İlimizdeki işsizlik sorununa katkı sağlamasıdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın işsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılması hedefine yönelik olarak tüm Türkiye’de ‘Milli İstihdam Seferberliği’ başlatmasıyla bu seferberlik kapsamında Aksaray’da işsizlikle mücadelede işverenlerimizle ve kamu kurumlarımızla ortak çalışmalar yürüterek İlimizde ciddi rakamlara ulaşacaktık” dedi

Vali Aykut Pekmez ayrıca geçlere hitap ederek; “Ülkemizi çok daha iyi noktalara taşıyacağınıza inanıyorum. Hedeflerinin ne kadar büyük olursa, Türkiye Cumhuriyeti’nin de hedefler bir o kadar büyük, geleceği ise bir o kadar aydınlık olur. Karşılaşacağınız zorlukları aşmanın en önemli şartı inanmaktır” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından istihdamda fark yaratan firmalara plaketleri takdim edildi.

Programa Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in yanı sıra Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, diğer protokol üyeleri, İşveren temsilcileri, öğrenciler ve iş arayanlar katıldı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ