Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Aksaray’da ‘Haydi Konuş Bakalım’ heyecanı başladı

Aksaray’da ‘Haydi Konuş Bakalım’ heyecanı başladı
  • 22.12.2017
  • 1.302 kez okundu

Aksaray Belediyesi’nin katkılarıyla Hazım Kulak Anadolu Lisesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen “Haydi Konuş Bakalım” adlı liseler arası münazara yarışması başladı..

’nin katkılarıyla Hazım Kulak Anadolu Lisesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen “” adlı liseler arası başladı. Aksaray Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve yüzlerce öğrenci katıldı. Yunus Emre Anadolu Lisesi “Kalkınma için nüfus artışı gereksizdir” görüşünü savunurken, Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi “Kalkınma için nüfus artışı gereklidir “görüşünü savunarak çok iddialı bir sunumla yarıştı. Mustafa Arkaç, Mehmet Babur ve Serpil Burçin Görgülü’den oluşan jüri, baştan sona çekişmeli ve tezahüratlı geçen yarışmanın ardından sonucu açıkladı. “Kalkınma için nüfus artışı gereksizdir” diyen Yunus Emre Anadolu Lisesi yarışmayı kazandı.

Kazanan okulun açıklanmasıyla salonda çok büyük bir sevinç ve coşku yaşandı. Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencileri müzik eşliğinde oynayarak okullarının galip gelmesini kutladılar.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı konuşmada yarışmacı gençlerin ortaya koydukları bilgi ve becerilerle konuları çok iyi ifade ettiklerini belirterek şunları söyledi

“ Her şeyden önce yarışmaya katılan iki okulumuzu da canı gönülden tebrik ediyorum. Bu münazara yarışmaları bizim olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi. Burada ki öğrencilerimizin kendilerini ifade tarzı, o öğrendikleri, yetiştikleri kendilerini bu süreç içinde tamamladıkları şeyleri hepimizin huzurunda öyle güzel anlatıyorlar ve ifade ediyorlar ki, bunu yaparken de dünyadan örnekler vererek anlatıyorlar. İşte bizim beklediğimiz gençlik bu gençlik. Bizim istediğimiz nesil de böyle bir nesil. Biz zamanında hep ezberleyerek bugünlere geldik. Ve ezberlemenin ne kadar yanlış olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz. Okuduğunu eleştiren, okuduğunu değerlendiren, hele böyle ortamlarda ifade edebilen gençlikle biz daha da iyi noktalara gelebileceğimize inanıyorum.

Bu vesileyle başta öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ardından onları yetiştiren değerli hocalarımıza ve çok kıymetli okul müdürlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız iyi ki bizlerle beraber böyle bir yarışmaya iştirak ediyorsunuz. Bizleri çok mutlu ediyorsunuz. Biliyorsunuz bu yarışmada kaybeden yok. Hepimiz kazanacağız. Şimdiden yarışmaya katılan tüm okullarımıza ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.”.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ