Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Aksaray’da ilk defa burun eğriliği ameliyatı yapıldı

Aksaray’da ilk defa burun eğriliği ameliyatı yapıldı
  • 26 Temmuz 2019 - 15:57

Aksaray’da Hemofili A tanılı hastaya, septum deviasyonu (burun eğriliği) operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Operatör Dr. Asiye Meltem Koç hastanemize müracaat eden C.E isimli Hemofili A tanılı hastaya septoplasti operasyonu uyguladı. Operasyon sırası ve sonrasında kanama tedavisi Hematoloji Uzmanı Dr. Fatoş Dilan Atilla tarafından yönetildi. Herhangi bir kanama komplikasyonu gözlenmeyen operasyonun başarılı geçtiğini anlatan doktorlarımız; ‘‘Operasyon sonrası hastamızın kontrollerini sağlayarak 4. gününde taburcu ettik’’ diye belirttiler.

Kanamaya meğil ve uygun tedavi verilmez ise ölümcül kanamalar ile seyredebilen hemofili hastaları şimdiye kadar şehir dışındaki üniversite hastanelerine yönlendiriliyordu. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hematoloji uzman hekimi gelmesiyle birlikte artık hemofili hastaları Aksaray’da tedavi edilebilecek. Hekimlerimiz bu başarılı operasyon sonrası, İlimizde ilk kez yapılan bu operasyonun, tedavi için şehir dışına giden Hemofili tanılı vatandaşlarımız için bir umut ışığı olacağını belirtildi..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ