Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Aksaray’da iş yerleri ve karayollarında Covid-19 denetimi

Aksaray’da iş yerleri ve karayollarında Covid-19 denetimi
  • 06 Ağustos 2020 - 14:35

Vali Hamza Aydoğdu:  “Kendimiz, çocuklarımız ve geleceğimiz için mutlak suretle maske, mesafe ve hijyen kuralına uymamız gerekiyor”

İçişleri Bakanlığınca, ülke genelinde Valilerin yönetimi ve koordinasyonunda “Covid- 19 Tedbirleri Denetimi” yapılması yönündeki genelgesi gereği Aksaray’da Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında Belediye Başkanı Evren Dinçer, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, kolluk kuvvetleri, zabıta ve sağlık ekipleri tarafından denetim yapıldı.

Vali Hamza Aydoğdu Covid-19 tedbirleri denetimi kapsamında Aksaray-Ankara karayolu Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde emniyet ve jandarma ekiplerinin yaptığı uygulamada araç sürücüleri ve yolculuk vatandaşlara maske, mesafe konusunda uyarıda bulundu. Toplu taşıma araçlarında seyahat eden vatandaşlara hayırlı yolculuklar dileyen Vali Aydoğdu, araçlarda bulunan çocuklara ve ailelerine maske dağıttı.

Vali Aydoğdu kent merkezinde Belediye Başkanı Evren Dinçer ile birlikte lokanta, alışveriş merkezleri, kafeteryalar ve açık alanlarda yapılan Covid-19 tedbirleri denetimi uygulamasına katıldı. İşyerleri sahipleri ve alışveriş yapan vatandaşlar ile sokakta karşılaştığı vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kuralını hatırlatan Vali Aydoğdu trafik seyreden araç sürücülerini maske konusunda uyararak araçlarda maskesi bulunmayan vatandaşlara maske dağıttı.

Vali Hamza Aydoğdu denetim uygulaması ile ilgili yaptığı açıklamada; ‘Kendimiz, çocuklarımız ve geleceğimiz için mutlak suretle maske, mesafe ve hijyen kuralına uymamız gerekiyor’ dedi.

-İl genelinde hepimiz alandayız

Vali Aydoğdu ilçelerde Kaymakamlar nezaretinde gerçekleştirilen uygulamanın kent merkezinde Emniyet, Jandarma, Sağlık, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile sağlık ekiplerinden oluşturulan heyetlerin halkın yoğun bulunduğu cadde ve sokaklarda Covid-19 tedbirleri denetimlerini gerçekleştirildiğini, Aksaray’da tedbirlere genel olarak uyulduğunu gördüklerini söyledi.

Vali Aydoğdu açıklamasını şöyle sürdürdü: “İçişleri Bakanımızın talimatıyla 81 ilde denetimler yapılıyor. İl genelinde hepimiz alanlardayız. Şehirlerarası karayollarında emniyet ve jandarma teşkilatımız gerekli uyarıları yapıyor.

Geleceğimiz için çocuklarımız, kendimiz için mutlak suretle maske, mesafe ve hijyen kuralına uymamız gerekiyor. Biz birbirimizi seviyor sayıyorsak mutlak suretle buna riayet etmemiz gerekiyor. Bu virüs en hızlı yayılan virüslerden birisi. Onun için hep birlikte gayret etmemiz gerekiyor. Tüm vatandaşlarımızdan özellikle istirhamım maske mesafe ve temizlik kuralına mutlak suretle uyalım. Böylece hem kendimizi hem sevdiklerimizi korumuş olacağız. Hem de geleceğimizle ilgili umut var olacağız. Bugünkü kontrollerimiz bütün şehrimizde ilçelerimizde devam edecek bütün vatandaşlarımızı duyarlı görünce bizde mutlu olduk’ dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ