Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Aksaray’da “İstihdam engel tanımıyor”

Aksaray’da “İstihdam engel tanımıyor”
  • 15.05.2017
  • 1.271 kez okundu

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, engellilerin kolay iş edinmesi, işverenlerin de insan kaynağına ulaşması amacıyla düzenlenen “İstihdam Engel Tanımıyor” isimli engelliler zirvesine katıldı.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, engellilerin kolay iş edinmesi, işverenlerin de insan kaynağına ulaşması  amacıyla düzenlenen “İstihdam Engel Tanımıyor” isimli engelliler zirvesine katıldı.

Programa Vali Aykut Pekmez’in yanı sıra Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Aksaray Ticaret Odası Başkanı Ahmet Koçaş, İşkur İl Müdürü Mahmut Akkuş, iş edinmek isteyen vatandaşlar ile işverenler katıldı.

Engelsiz birey ve engelsiz toplum için öncelikle zihinlerdeki engellerin kaldırılması gerektiğini belirten İşkur İl Müdürü Akkuş, “engelli bireylerin iş edinmesi onların topluma kazandırılmasını ve kendilerini toplumun bir parçası olarak görmelerini sağlayacaktır. Devletimiz engellilere yönelik gerçekleştirdiği sosyal ve ekonomik reformlarla imkanlarını seferber ederek her daim onların yanındadır. Ayrıca onların kamu ve özel sektörde iş edinmeleri için kariyer fuarları düzenleyerek hem kendilerine yetmeleri hem de toplumsallaşmaları amaçlanmaktadır.” dedi.

Vali Aykut Pekmez program sonunda engelli istihdamına en çok katkı sağlayan firmalara plaketlerini verdi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ