Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Aksaray’da Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği toplantısı yapıldı

Aksaray’da Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği toplantısı yapıldı
  • 10.03.2016
  • 1.449 kez okundu

Aksaray’da Kamu Üniversitesi Sanayi İşbirliği Kurulu 2.toplantısı OSB Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi..

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından oluşturulan Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Strateji ve Eylem Planı çerçevesinde 2015 yılı içerisinde Aksaray İlimizde yapılandırılan KÜSİ Kurulu 2. toplantısını 03.03.2016 tarihinde OSB Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

KÜSİ Kurulunun daha etkin ve verimli çalışması yönünde birtakım kararlar alarak hayata geçirmeyi hedefledi.

Alınan çeşitli kararlar çerçevesinde devlet destekleri hakkında bilgilendirme yapılması ve üniversite ile sanayicilerin birlikte çalışmasını teşvik etmek amacı ile KÜSİ kapsamında işletme ziyaretleri yapacak alt kurul oluşturuldu ve kurul üyeleri;

1) Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü

2) KOSGEB İl Müdürü

3) KÜSİ İl Temsilcisi

3) Kalkınma Ajansı Temsilcisi

5) TSE Temsilcisi

6) Ticaret İl Müdürü

7) OSB Müdürlüğü Temsilcisi

8) Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi

temsilcilerinden oluşturuldu.

Oluşturulan alt kurul üyeleri ziyaretlerine 09.03.2016 tarihinde başlamıştır. Bu kapsamda ilk ziyaret Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliğinin en güzel örneğini temsil eden Okçuerler Tekstil İnşaat Sanayi ve Limited Şirketine oldu.

İşletme ziyaretlerine Komisyon Başkanı Vali Yardımcsı Sayın Kubilay ANT, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü, Refik TEZCAN, KOSGEB Müdürü, Hakan KOÇAK, Ticaret İl Müdürü, Vahit ÖZER, KÜSİ Temsilcisi ,Doç.Dr. Mehmet Emin KARA, TSE Temsilcisi, İsmail KARACAN ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi, Makina Mühendisi M.Ramazan AKSÖZ katılarak işletme ve yaptığı projeler hakkında genel bir bilgi aldıktan sonra Üniversite-Sanayi birlikteliğinin daha da geliştirilmesine vurgu yapıldı.

Okçuerler firmasından sonra Kuzeyboru firması komisyon olarak ziyaret edildi. Kuzeyboru Genel Müdürü Bülent KARAMAN ile yapılan görüşmede üniversiteden çok şey beklediklerini ve birlikte çalışmaya hazır olduklarını belirtti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ