Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,78 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,44 / Satış: 6,46

Aksaray’da şairlerden şiir şöleni

Aksaray’da şairlerden şiir şöleni
  • 27.11.2017
  • 1.326 kez okundu

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde gerçekleşen ‘Aksaray I. Uluslararası Ihlara Vadisi Yunus Emre Şiir Şöleni’ne katılmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından şairler Aksaray’a geldi..

ve işbirliğinde gerçekleşen ‘Aksaray I. ’ne katılmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından şairler Aksaray’a geldi. Polis okulunda başlayan şölende şairler en güzel şiirlerini okudu. Şölende Türk edebiyatının en büyük şairlerinden Yunus Emre’nin hoşgörüsü bir kez daha anıldı.

Aksaraylı Şair Halk Ozanı İbrahim Düğer hazırladığı ve Rıfat Çakır sunduğu I. Uluslararası Ihlara Vadisi Yunus Emre Şiir Şöleni, açılış programı Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezinde başladı.

Programa, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, Turizm İl Müdürü Mustafa Doğan ve polis okulu öğrencileri katıldı.

Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkez Müdürü Niyazi Turgay, ülkemizin ve Aksaray’ın yetiştirdiği şairleri Polis Eğitim Merkezinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Şölende, şairler kendi şiirlerini okurken dinleyicilerden büyük beğeni topladı. Şiirler dinletisi arasında Aksaray Belediyesi müzik topluluğu konseri şölene farklı bir hava kattı.

Türk edebiyatının en büyük şairlerinden Yunus Emre anısına gerçekleşen ‘Aksaray I. Uluslararası Ihlara Vadisi Yunus Emre Şiir Şöleni’ kapanış programı ise Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleşti. Buradaki programa Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Eğitim Bir sen Başkanı Murat Günaydın, Turizm İl Müdürü Mustafa Doğan, Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, Kırşehirli misafirler ve şiir sevenler katıldı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, düzenlenen şölene şiirleriyle katkı sunan şairlere tek tek teşekkür etti.

Şölenin sonunda Kerkük’ten Şemsettin Kuzeci, İstanbul’dan Kadir Turan, Konya’dan Mehmet Saraçoğlu, Çanakkale’den Mustafa Berçin, Tokat’tan Rasim Yılmaz, Bingöl’den Hacı Gürhan, Denizli’den Arzu Kabukçu, Kırşehir’den Zübeyde Gökbulut, Sivas’dan Hasan Akar, Artvin’den Gülden Taş, Diyarbakır’dan Şehmuz Çiçek ve Ankara’dan Vedat Fidanboy’a plaketleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Gece de Aksaray’ın yetiştirdiği şair ve halk ozanları, Yaşar Akbaş, İshak Pekgöz, Celalettin Satılmış, Bekir Coşkun, Mehmet Çil, Muzaffer Özdemir ve Mustafa Ünsal’a da plaket ve hediyeleri yine protokol üyeleri tarafından verildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ