Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,74 / Satış: 8,78
€ EURO → Alış: 10,40 / Satış: 10,44

Aksaray’da tehlike arz eden metruk binalar yıkılıyor

Aksaray’da tehlike arz eden metruk binalar yıkılıyor
  • 05 Şubat 2021

Aksaray Belediyesi şehrin muhtelif yerlerinde tehlike arz eden ve kötü görüntü oluşturan metruk yapıların yıkımlarını sürdürüyor.

Aksaray Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü kent genelinde terkedilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları tespit ederek yıkım işlemleri başlatıyor. Yıkım işlemleri bina sahiplerinin veya mahalle sakinlerinin ya da mahalle muhtarlarının dilekçelerine istinaden gerçekleşiyor. Özelliklede madde bağımlıların mesken tuttuğu metruk binalar, çevreye verdiği rahatsızlıklardan dolayı mülk sahipleri yada mahalle sakinleri talebi ile ortadan kaldırılıyor.

Aksaray Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü 2020 yılı içerisinde 234 adet bina yıkımını tamamladı. 2021 yılının ilk ayında işlemleri devam eden 21 adet binanın 15’ni kontrollü şekilde yıkıldı.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı iş makinaları tarafından yıkım yapılırken Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise yıkım noktasında ve çevresinde güvenlik tedbirleri alıyor.

Aksaray Belediyesinden yapılan açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaların, gerekli izinlerin alınmasının ardından kontrollü bir şekilde yıkımının süreceği bildirildi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ