Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Aksaray’da Vergi Rekortmenleri ödüllendirildi

Aksaray’da Vergi Rekortmenleri ödüllendirildi
  • 25.02.2016
  • 3.117 kez okundu

Aksaray Defterdarlığı tarafından Aksaray’da ilk 10’a giren vergi mükelleflerine, Maliye Bakanlığının gönderdiği teşekkür belgeleri düzenlenen törenle verildi..

Ağaçlı Melendiz Otel’de düzenlenen törene, Vali Şeref Ataklı, Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Erkan, Aksaray Defterdarı Uğur Aslan ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Vali Şeref Ataklı, “Vergi vermek kutsal bir görevdir. Devlet dediğimiz organ hizmetini yerine getirebilmesi için hizmet edeceği kesimden elde edeceği vergiye muhtaçtır. Bunu ancak hizmet edeceği vatandaşlardan sağlayabilmektedir. Kamu hizmetleri vergi gelirleriyle etkin şekilde hizmete dönüşüyor” dedi.

Adil bir vergi düzeninin oluşturmasının gerekli olduğuna dikkat çeken Vali Ataklı, “Adalet sağlandığı ölçüde zaten vatandaşlarımızın vergi verme bilinci yükselecektir. Son zamanlarda buna dair önemli gelişmeler olduğunu görüyoruz. Aksaray’da Maliye Bakanlığı adına vergi toplayan teşkilatımızı ve çalışan personeline teşekkür ediyorum. Ayrıca vergisini düzenli olarak ödeyen vatandaşlarımıza da vergilendirilmiş bol kazançlar diliyorum” dedi.

Törenin sonunda Aksaray’da gelir ve kurumlar vergisi sıralamasında ilk 10’a giren Altuntaş Havalandırma Turizm Sanayi Ticaret A.Ş, Ağaçlı Otomotiv Gıda Sanayi Ticaret A.Ş, Siloport Tahıl Depolama Sistemleri Sanayi Ticaret A.Ş, Metalsa Otomotiv Geliştirme Sanayi Ticaret Ltd. Şti, Hisar Madencilik ve Yapı Elemanları Ticaret A.Ş, Şevket Özmen Petrol Nakliyat Gıda ve Turizm Sanayi Ticaret Ltd.Şti, Çift Kartal Tahıl Depolama Sistemleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, Aydere Yonca Tarım ve Hayvancılık Nakliyat Akaryakıt Sanayi Ticaret Ltd. Şti, Mysilo Tahıl Depolama Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, Göktaş Ziraat Makineleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti. temsilcilerine Maliye Bakanlığı tarafından gönderilen “Teşekkür Belgeleri” taktim edildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ