Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Aksaray’da yeniden ibadete açılacak camiler dezenfekte ediliyor

Aksaray’da yeniden ibadete açılacak camiler dezenfekte ediliyor
  • 27 Mayıs 2020 - 22:35

Aksaray Belediyesi, 29 Mayıs’ta ibadete açılacak olan camileri dezenfekte etmek için çalışma başlattı.

Covid19 salgını sürecinde halk sağlığını korumak için mücadele eden Aksaray Belediyesi, normalleşme sürecinde de tedbir çalışmalarına devam ediyor. Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında 15 Mart tarihinden itibaren camilerde cemaatle namaz kılma yasağı getirilmişti. Aksaray da 29 Mayıs Cuma namazıyla birlikte camiler yeniden ibadete açılacak. Salgın sürecinde gelinen normalleşme döneminde, 29 Mayıs Cuma günü ibadete açılacak olan Camilerde Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatıyla dezenfekte çalışmaları başlatıldı.

Sabahın erken saatlerinde temizlik çalışması başlatılan camiler belediye ekiplerince ibadete hazır hale getirildi.

Dezenfekte çalışmaları kapsamında ibadete açılacak olan Camiler dezenfekte edilerek din görevlilerine bilgiler verildi. Covid19 salgın sürecinin bitmediğini ve normalleşme sürecinde dikkatli olunması gerektiği belediye ekiplerince belirtildi.

Korona Virüsle mücadele kapsamında girilen normalleşme sürecinde de halkın sağlığını korumak için titizlikle çalışmalar yapılacağını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer, salgının hala ortadan kalkmadığını belirterek vatandaşların kurallara riayet etmesi gerektiğinin altını çizdi. Salgına döneminde normalleşme sürecinde de yerel yönetimler olarak gerekli dezenfekte çalışmalarının ve maske teminlerinin yapılacağını belirtti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ