Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Aksaray’daki sağlık hizmeti yatırımlarında ilkler yaşanıyor

Aksaray’daki sağlık hizmeti yatırımlarında ilkler yaşanıyor
  • 09.02.2016
  • 1.661 kez okundu

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Aksaray Devlet Hastanesi’nde ocak ayında başlanan anjiyo işlemi ile bir ilkin gerçekleştirildiğini belirtti..

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, yaptığı yazılı açıklamada, Aksaray’ın sağlıkta yeni bir döneme girdiğini ifade ederek, Aksaray Devlet Hastanesi’nde ocak ayından itibaren yapılmaya başlanan anjiyo işlemi ile hastanede bir ilkin gerçekleştirildiğini ve bugüne kadar 50 hastaya anjiyo yapılarak, koldan anjiyo işlemine de başlandığını belirtti.

Sağlık hizmetleri ile ilgili yatırımların hız kesmeden devam ettiğini aktaran, İnceöz, şunları kaydetti:

“2015 yılı içerisinde Gücünkaya Sağlık Evi, TOKİ tarafından ihalesi yapılan 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, Eskil Aile Sağlığı Merkezi hizmete açılmıştır. Artan hasta potansiyeli, birçok hastalığın tanı ve tedavisinde; yüksek teknoloji ürünü tıbbi cihazların kullanımı zorunluluğunu beraberinde getirmesi ile birlikte Ağaçören, Sarıyahşi ve Güzelyurt Entegre İlçe Hastanelerimizin Tıbbi cihaz eksiklikleri son teknoloji cihazlar ile giderilmiş olup, standardizasyonu tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Yine 2015 yılı içerisinde Ağaçören, Güzelyurt ve Sarıyahşi Entegre İlçe Hastanelerinin, bağlı birimlerimizden Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi, Merkez Halk Sağlığı Laboratuarı ve Merkez Toplum Sağlığı Merkezimizin hizmet binalarının da genel bakım onarımı tamamlanmıştır. Sağlık Hizmetlerini ve gerekli olan tıbbi hizmetleri vatandaşlarımızın evlerinde ve kendi aile ortamlarında verilmesi amacıyla tam donanımlı 5 adet evde sağlık hizmet aracı ile ağız ve diş sağlığı merkezlerin tarama faaliyetlerinde kullanılmak üzere gezici diş tarama aracı faaliyete geçerek 7’den 70’e tüm bireylerimizin sağlık ve tıbbi hizmetlerini ev ortamlarında almalarını sağlamış olacağız”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ