Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Aksaray’ın manevi dinamikleri çizgi roman oldu

Aksaray’ın manevi dinamikleri çizgi roman oldu
  • 09 Mart 2016

Aksaray’ın manevi dinamiklerinden olan II.Kılıçarslan, Yusuf Hakiki Baba, Genç Osman ve Şeyh Hamidi Veli Somuncu Babanın hayatını çizgi roman haline getirildi..

Yazar ve çizer Bahattin Atak tarafından İlköğretim öğrencilerinin seviyesinde hazırlanan çizgi romanlarda, Ulvi şahsiyetlerin hayatları günümüzde yaşayan küçük bir gezinin gözüyle eğlenceli bir şekilde anlatılıyor.

Amaçlarının şehrin manevi dinamiklerinin hayatlarını gelecek nesillere aktarmak olduğunu ifade eden Başkan Yazgı, İmar, alt ve üstyapı hizmetleri kadar kültürel değerlere dönük çalışmalar yapmayı, insani ve vicdani bir görev olarak gördüklerini, çok sayıda kitap yayımlayarak, kültürel ve sanatsal faaliyetleri desteklediklerini belirtti.

Aksaray’ın mirasına sahip çıktıklarını dile getiren Başkan Haluk Şahin Yazgı; ” Şehirler, kültürleri ve tarihleri ile yaşarlar. Bu bilinci oluşturanlar ise yaşadıkları bölgelere değer katanlardır. Bu eser, geçmişle gelecek arasında bir köprü olacak, yeni nesillerin manevi dinamiklerini tanımlarına imkân sağlayacak dedi.

Başkan Yazgı, bu değerli eserlerin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Aksaray’ın nabzını farkındalık oluşturan etkinlikler serisi ile tutmayı sürdüreceğiz” dedi.

Bir set halinde hazırlanan ve içerisinde 5 çizgi romanda oluşan kitaplar ilköğretim okullarında dağıtılmaya başlandı..

1457533522-2

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ