Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Aksaray’ın uluslararası göç verileri açıklandı

Aksaray’ın uluslararası göç verileri açıklandı
  • 26 Temmuz 2019 - 00:01

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nevşehir Bölge Müdürlüğü tarafından yurt dışına göç rakamları açıklandı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılı uluslararası göç istatistiklerine göre, 2018 nüfusu 412 bin 172 olan Aksaray’da yurtdışından 5 bin 419 kişi göç ederken, 2 bin 576 kişi de yurt dışına gitti.

Türkiye’den göç eden nüfusun illere göre dağılımına bakıldığında ise 113 bin 430 kişi ile İstanbul’un en fazla göç veren il olduğu görüldü. İstanbul’u sırasıyla 28 bin 410 kişi ile Ankara, 18 bin 408 kişi ile Antalya, 16 bin 789 kişi ile Gümüşhane ve 13 bin 468 kişi ile İzmir izledi.

AKSARAY EN FAZLA GÖÇ ALAN 17’İNCİ İL

Aksaray uluslararası göç edenler sayısı bakımından iller sıralamasında 17’inci sırayı aldı. Türkiye’de en fazla sayıda yabancı göçü alan 50 şehir, İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Samsun, Mersin, Sakarya, Kayseri, Konya, Yalova, Eskişehir, Hatay, Adana, Muğla, Gaziantep, Aksaray, Afyonkarahisar, Trabzon, Kocaeli, Denizli, Şanlıurfa, Balıkesir, Çorum, Bolu, Aydın, Yozgat, Çanakkale, Kırşehir, Nevşehir, Kütahya, Ordu, Manisa, Kahramanmaraş, Isparta, Düzce, Sivas, Tekirdağ, Kastamonu, Amasya, Burdur, Uşak, Kırıkkale, Zonguldak, Giresun, Mardin, Karabük, Çankırı, Tokat ve Erzurum olarak açıklandı.

AKSARAY EN FAZLA GÖÇ VEREN 24’ÜNCÜ İL

Aksaray Türkiye’den en gazla ülke dışına göç veren 24’üncü şehir oldu. Türkiye dışına en gazla göç veren 50 il, İstanbul, Ankara, Antalya, Gümüşhane, İzmir, Bursa, Samsun, Mersin, Konya, Gaziantep, Muğla, Hatay, Sakarya, Adana, Yozgat, Kocaeli, Eskişehir, Yalova, Kayseri, Çorum, Kahramanmaraş, Afyonkarahisar, Denizli, Aksaray, Şanlıurfa, Aydın, Uşak, Balıkesir, Trabzon, Çanakkale, Ordu, Sivas, Kütahya, Manisa, Kırşehir, Mardin, Isparta, Tekirdağ, Zonguldak, Tokat, Kırıkkale, Çankırı, Giresun, Elazığ, Bolu, Malatya, Kastamonu, Adıyaman, Nevşehir ve Diyarbakır olarak sıralandı.. (haberaksaray.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ