Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,34 / Satış: 6,36

Aksaraylı Şehit Anneleri Konya’nın manevi atmosferini yaşadı

Aksaraylı Şehit Anneleri Konya’nın manevi atmosferini yaşadı
  • 04.10.2017
  • 1.140 kez okundu

Aksaraylı Şehit anneleri, Konya’da Hazreti Mevlana’nın türbesini, Şehitler Abidesini, Şemsi Tebriz’i ve çeşitli camileri gezerek dua ettiler..

, ’da Hazreti ’nın türbesini, Şehitler Abidesini, Şemsi Tebriz’i ve çeşitli camileri gezerek dua ettiler.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı her zaman olduğu gibi Aksaraylı şehit annelerini bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın talimatıyla şehit anneleri için özel Konya gezisi düzenlendi.

Başkanın eşi Hasibe Yazgı ve beraberindeki şehit anneleri Konya’da TÜRSAB rehberi Mehmet Dönmez eşliğinde ilk olarak Şehitler Abidesini ve Çanakkale Savaşlarının sembollerinin yer aldığı müzeyi gezdiler.

Daha sonra Hazreti Mevlana’nın türbesi ve müzesini ziyaret eden Şehit anneleri burada bol bol dua ettiler. Tur rehberi Mehmet Dönmez, Hazreti Mevlana’nın toprağa verilirken, oğlunun ilmine ve irfanına duyduğu saygı yüzünden, babasının sandukasının doğrularak ayağa kalktığı şeklindeki rivayetin doğru olmadığını belirtti ve bunun doğru olmadığının Aksaray’da da herkese anlatılması gerektiğini ifade etti.

Konya gezisi kapsamında daha sonra Şemsi Tebrizi Camii ve Türbesi ile Alaaddin Camii ve Tavus Baba Türbesi gezildi. Şehit Anneleri, Konya’nın en gözde mekânlarından biri olan Kelebekler Vadisine giderek, uçuşmakta olan renk renk kelebekleri görme imkânı buldular. Şehit Annelerinin Konya gezisi Meram bağlarındaki gezinin ardından Nevizade de verilen pasta ve çay molası ile sona erdi.

Aksaraylı Şehit anneleri, kendilerini Konya’ya göndererek başta Mevlana türbesi olmak üzere birçok cami ve türbelerde dua etme imkânı sağlayan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile eşi Hasibe Yazgı ’ya Teşekkürlerini ileterek “Allah razı olsun” diye dua ettiler..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ