Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Altınsoy: Esnafımızın yanındayız

Altınsoy: Esnafımızın yanındayız
  • 27 Temmuz 2020 - 12:37

, Kovid-19 mağduru esnaf ve sanatkarların kredi borçlarının 3 ay ertelendiğini bildirdi.

Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Resmi Gazetede yayımlanan ve Kovid-19 salgını nedeniyle işleri zarar gören, Halkbank’tan kredi çeken esnaf borçlarının ertelenmesine yönelik Cumhurbaşkanı Kararı’na ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde Milli Mücadele şuuruyla zarar görme pahasına kepenklerini kapatarak salgının yayılmasına engel olan esnaf ve sanatkarlara teşekkür eden Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, salgınından zarar gören esnaf ve sanatkarın Halkbank’tan aldıkları ve ödenmeyen düşük faizli kredi borçlarının 3 ay ertelendiğini aktardı.

Kararın 1 Temmuz 2020 itibarıyla geçerli olacağına dikkat çeken Başkan Altınsoy, “Buna göre, 30 Haziran 2020 ve öncesinde kullanılan düşük faizli kredilerden doğan borçlardan 1 Temmuz 2020-30 Eylül 2020 döneminde vadesi dolacak olup, kararın yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla itfa edilmeyen borçlar, başvuru şartı aranmaksızın faiz tahakkuk ettirilerek ve taksit sayısı değiştirilmeden 3 ay ertelendi. Karar kapsamında kredisi ertelenen esnaf ve sanatkarlardan erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltmayacağına dair taahhütname alınacak. Çalışan sayısında eksilme tespit edilen esnaf ve sanatkarlar erteleme kapsamından çıkarılacak. Bankanın karar kapsamında ertelenen kredilerden doğacak gelir kayıpları, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından ödenecek. Ülke ekonomimizin mihenk taşlarından ve can damarı olan değerli esnaf kardeşlerimizin her daim yanlarındayız” dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ