Aksaray Haberleri

Altınsoy: İlk milli helikopter motoru hayırlı olsun | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Altınsoy: İlk milli helikopter motoru hayırlı olsun

Altınsoy: İlk milli helikopter motoru hayırlı olsun
  • 07 Aralık 2020

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Yerli Helikopterimiz Gökbey’de kullanılacak ve 2024 yılında seri üretime geçecek olan, ilk Millî Helikopter Motoru TEİ-TS1400 ülkemize ve havacılık sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum”

Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırım ve hizmetlerin mukayese edilmesini isteyen Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, savunma sanayi başta olmak üzere eğitimden sağlığa, ekonomiden ulaşıma kadar her alanda devrim niteliğinde adımların atıldığını bildirdi.

Türkiye’nin emin adımlarla 2023’e büyük eserlerle yürümeye devam ettiğini belirten Altınsoy, “İktidarımız döneminde ülkemizin savunma sanayiinde yaptığımız reformları özetleyecek olursak; tüm engellemelere rağmen S-400’leri aldık. Yerli silah sanayini büyüttük. İHA’lar, SİHA’lar, helikopterler, tanklar, denizaltılar, yaptık. Yerli Füze Motoru üretmek hayaldi, gerçek oldu. Biz Kahraman ordumuzla ve destan üstüne destan yazan askerimizle birlikte büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etmeyi sürdüreceğiz. Önceki gün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile teslimi töreni gerçekleşen yerli Helikopterimiz Gökbey’de kullanılacak ve 2024 yılında seri üretime geçecek olan, ilk Millî Helikopter Motorunun milletimize, havacılık sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca yeni nesil hafif zırhlı araçlar, Altay Tankı, İHA’lar ve füzelerimizin motorları da geliştiriliyor. Savunma sanayiindeki araçlarımızın motorlarının tamamını yapana kadar yolumuzda yürüyeceğiz. Yolumuz uzun hedeflerimiz büyük. Liderimizle birlikte daha da güçlü Türkiye için milletimize hizmet mücadelemiz aynı irade ve kararlılıkla devam edecektir” diye konuştu..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ