Aksaray Haberleri

Altınsoy’dan CHP’li Başarır’a tepki | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Altınsoy’dan CHP’li Başarır’a tepki

Altınsoy’dan CHP’li Başarır’a tepki
  • 30 Kasım 2020

CHP’li vekilin TV programında kullandığı “Öyle bir noktadayız ki Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış” ifadelerine AK Parti Aksaray İl Başkanı sert dille tepki gösterdi.

’ın katıldığı bir televizyon programında yüce milletimizin göz bebeği konumunda olan Türk Silahlı Kuvvetlerimize yönelik sarf ettiği ‘TSK satılıktır’ sözleri en hafif tabirle ahlaksızlık olarak nitelendiren Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, geçmişte askeri vesayeti arkalarına alarak iktidar olanların bugün milletin hizmetinde olan Türk Ordusuna dil uzatmasını şiddetle kınadı.

Şanlı Türk Ordusunun birilerinin siyaseti baskılamak için istedikleri zaman göreve çağıracakları bir vesayet odağı olmadığını vurgulayan Başkan Altınsoy, “Yıllardır bu topraklarda bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün en büyük teminatı olan, bağrından on binlerce şehit ve gazi veren, peygamber ocağımızın mensuplarına dil uzatanlar onur, gurur ve şerefini satılığa çıkaran gafillerin ta kendileridir. Kahraman Ordumuz bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin korunması için milletimizin emrindedir. Gücü ve kabiliyetleri ile tüm dünyanın takdir ettiği bir ordudur. Milletimiz için eşsiz bir değerdir. Yıllardır Doğu ve Güneydoğuda teröre ve teröristlere karşı destanlar yazan, Kuzey Irak’ta, Afrin’de, Barış Pınarı Harekatında, Zeytin Dalı Harekatında, barış gücü olarak Afganistan’da, Bosna Hersek’te, Azerbaycan’da, Libya’da ve dünyanın daha birçok yerinde destanlar yazan ordumuza dil uzatanlar vatan hainliklerini tescil etmişlerdir. Her fırsatta milletimizin kendisine ve milletimizin değerlerine saldırmayı kendilerine görev haline getiren aynı zihniyet, 15 Temmuz şehit ve gazilerimize, halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanımıza, öğretmenlerimize dil uzatmaktan geri durmamıştır. CHP bu zihniyetinden vazgeçmelidir. Ülkemizin güvenliği, milletimizin huzuru için kahramanca mücadele eden ordumuza devlet olarak, millet olarak desteğimiz tamdır.” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ