Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Altınsoy’dan Engelliler Haftası mesajı

Altınsoy’dan Engelliler Haftası mesajı
  • 12 Mayıs 2020 - 18:41

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve yalnız olmadıklarını hissettirmek, sosyal devlet ilkesinin bir gereği olduğu gibi ahlaki ve vicdani bir görevdir” dedi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımlayan Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Biliyoruz, gönüllerde engel olmaz. Asıl engel zihinlerdedir. Zihinlerdeki engeller aşılırsa, yollar da ufkumuz da sonuna kadar açılır. AK Parti Hükümetlerinin 2002’den bu yana yaptığı tam olarak budur. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve yalnız olmadıklarını hissettirmek, sosyal devlet ilkesinin bir gereği olduğu gibi ahlaki ve vicdani bir görevdir.”

Altınsoy, AK Parti olarak, engelli vatandaşların hayata katılımının önündeki engelleri kaldırmak, eğitim, sağlık, ulaşım ve daha birçok hizmetleri en iyi şekilde alabilmelerine imkan sağlamak adına çok çalıştıklarını belirterek, “2002 öncesi adeta evlerine ve dört duvar aralarına hapsedilen engellilerimiz, artık olması gerektikleri yerde hayatın tam içindeler. Her alanda ve her geçen gün daha büyük işlere imza atıyorlar. Çok daha güçlüler, çok daha başarılılar, çok daha umutlular. Ülkemize değer katıyorlar, sanattan spora, bilimden siyasete her alanda varlıklarını özgürce ortaya koyuyorlar. Daha iyisini de başaracağız, bundan hiç şüphemiz yok” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ