Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,33

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Aksaray teşkilatı kuruldu

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Aksaray teşkilatı kuruldu
  • 29.05.2017
  • 1.678 kez okundu

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Aksaray teşkilatı kuruldu.

() Aksaray teşkilatı kuruldu. Türkiye genelinde 40’ı aşkın il teşkilatı ve yurt dışında 20’yi aşkın ülke teşkilatı ile küresel düzeyde faliyet gösteren ve kamu yararına çalışan dernek statüsünde olan , Aksaray teşkilatını da oluşturarak etki ağını bir adım daha ilerletmiş oldu.
Ahsaray Otel’de gerçekleşen tanışma toplantısına ASKON Genel Başkan yardımcıları Adnan Danışman ve Sıtkı Abdullahoğlu’da katıldı. Aksaray teşkilatını diğer STK ve teşkilatlardan ayıran çok önemli bir özellik bulunuyor; Cumhurbaşkanımızın gençlere yetki verelim, seçilme yaşını düşürelim, gençlere güvenelim sözünün karşılık bulması için ASKON Genel Merkezi, Türkiye’nin en genç STK İl Başkanı olarak 23 yaşında ki Hasan Dağ’ı görevlendirdi.
Aksaray İl Başkanı olarak görevlendirilen Dağ, yaptığı açıklamada ; daha önceki yıllarda da Aksaray’da ilklerin yaşandığını belirterek Türkiye’de üst üste iki defa İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçilen tek kişi olduğunu, yine bir ilk gerçekleşerek sayın cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine ASKON Genel Merkezimiz kayıtsız kalmamış, Türkiye’nin küresel düzeyde çalışan en genç STK İl Başkanı olarak şahsımı görevlendirmiştir. Bu kapsamda gençlere verdiği destek ve ilgiden dolayı sayın cumhurbaşkanımıza, duyarlılıklarından dolayı Genel Merkezimize ve teşkilat kurma görevini aldığım andan itibaren yanımda olan ve teşkilat kurma çalışmalarıma aktif olarak katılıp destek veren çok değerli teşkilat mensuplarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum dedi.
Teşkilat yapısının genç, üretken ve dinamik olduğuna dikkat çeken Hasan Dağ, bu özelliğimizi olumlu yönde çok etkili bir şekilde kullanacağız, gerek sanayi alanında, gerek üretilen malların pazarlama konusunda aktif olarak çalışacağız, iş adamlarımızın sorunlarını çözme noktasında etkili bir sivil toplum kuruluşu olacağız ve Aksaray’ımızın tanıtımını en güzel şekilde yaparak hak ettiği yere getireceğiz, kendisine güvenen, sosyal sorumluluk projelerinde aktif olmak isteyen ve yeni bir vizyon ve misyonla iş hayatına devam etmek isteyen, yeni iş alanları oluşturup atılım yapmak isteyen, il ve yurt dışı irtibatları sağlayarak yeni pazar ortamları oluşturmak isteyen bütün iş adamlarımızı ASKON Aksaray teşkilatına davet ediyoruz buyrun gelin diye devam etti.
Aksaray’da farklı sektörlerde faliyet gösteren ve ilin önde gelen iş adamlarının bir araya gelerek oluşturduğu teşkilatın amacı;  birlik, beraberlik çerçevesi içerisinde iş birliğini artırarak yeni iş oluşumları, faliyet alanları kurarak il istihdamına katkı sağlamak, işsizlik sorununa merhem olmak, diğer il ve yurt dışı temsilcilikleri ile irtibat sağlayıp, ürettikleri malları il dışına ve ülke dışına pazarlamak ve bu sayede Aksaray’ın küresel düzeyde tanıtımını yapmak ve sosyal sorumluluk projeleri üreterek yardıma muhtaç kesimlere yardım etmek.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ