Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Araç sahipleri dikkat! 412 TL cezası var!

Araç sahipleri dikkat! 412 TL cezası var!
  • 16 Kasım 2016 - 16:04

Aksaray Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Ferit Özkaraca tescil plakaları hakkında bir açıklama yaptı..

Aksaray Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Ferit Özkaraca yayınladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“29 Ekim 2016 tarihli 29872 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler yapılması Hakkında Kanun Hükmümde Kararname ile 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda aşağıdaki önemli değişiklikler yapılmıştır. A- KHK’nin 20 nci maddesi ile değiştirilen 2918 sayılı Yasanın 23 üncü maddesine göre;

Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan ya da farklı okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan halk arasında APP plaka olarak nitelendirilen sahte plaka takan araç sahibine 412 Türk Lirası idari para cezası yazılmaktadır.

Odamız tarafından basımı yapılan plakaların 2918 sayılı yasada belirtilen Tescil Plakları Nitelik ve Ölçülerine uygun olarak basılıp Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonundan alınan boya ile Elektrikli boya makinesin de boyanarak ve mühürlenerek basım işlemi yapılmaktadır.

Vatandaşlarımız cezaya maruz kalmamaları için araçlarında Odamız tarafından basılan ve mühürlenen plakaları kullanmaları hususunda gerekli hassasiyeti göstermelerini önemle rica ederiz.”

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ