Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Araştırma Merkezleri daha aktif hale geliyor

Araştırma Merkezleri daha aktif hale geliyor
  • 09.08.2016
  • 1.176 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin Müdürleriyle Senato Salonu’nda bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda, yapılabilecek etkinliklere dair fikir alışverişinde bulunuldu..

ASÜ’de 14 Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunduğunu ve bu merkezlerin şehrin, sanayinin, üniversitenin arzu ettiği çalışmaları ürettiğini kaydeden Prof. Şahin, “Uygulama ve Araştırma Merkezlerimiz arasında geçmişten buyana aktif olanlar var. Biz, yeni merkezler de kurduk ve aktif olanların faaliyetlerini arttırmak, aktif olmayanların da çeşitli etkinlikler düzenlemesine dair çalışmalar yapmak için gayret ediyoruz. Merkezlerimizin çok daha aktif olmasını istiyoruz” dedi. Etkin, verimli ve ekonomik faaliyetler üretilmesi adına istişarelerin sürdüğünden söz eden Rektör Şahin, “İşlerin kalitesini arttırmak için de gayret gösteriyoruz. Bu gibi toplantılar hem çalışmaları istişare etmek, hem tanışmak, hem de ortaya yeni fikirlerin çıkması açısından önemlidir” dedi.

– ASÜ’de Hangi Merkezler Bulunuyor? –

ASÜ’de bulunan Araştırma ve Uygulama Merkezleri şöyle: Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Üniversite Sanayi İşbirliği Uygulama ve Araştırma Merkezi, Tuz Gölü Su ve Çevre Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Somuncubaba Tarih ve Kültür Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Doğal ve Kültürel Mirasın Tanımı Araştırma ve Uygulama Merkezi, Hidrobiyoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kapadokya Yöre Mutfağı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kırsal Kalkınma Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi, Okçuluk Uygulama ve Araştırma Merkezi, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi.

Prof. Şahin, merkezlerin daha etkin çalışmalar üretmesi adına düzenledikleri bu gibi toplantıların devam edeceğini söyledi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ