Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,74 / Satış: 8,78
€ EURO → Alış: 10,40 / Satış: 10,44

Aratol Mahallesi’ne Taziye Evi yapılıyor

Aratol Mahallesi’ne Taziye Evi yapılıyor
  • 02 Şubat 2021

Aksaray Belediyesi tarafından Aratol Mahallesi’nde yapılan taziye evi inşaatı devam ediyor. Betonarme karkas yapısı tamamlanan taziye evinin yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, geçtiğimiz Ekim ayında Aratol Mahalle sakinlerinin katılımı ile Mahalle Buluşmaları adı altında ‘Mahalle Meclisi Buluşması’ toplantısı yapmış, toplantıda mahalle sakinleri Başkan Dinçer’den taziye evi yapmasını istemişti.

Başkan Dinçer, mahalle sakinlerinin isteğini karşılıksız bırakmadı. Mahalleye inşa edilecek taziye evi için uygun nokta belirlenmesi ve ardından çalışma başlatılmasını istedi. Mahallede taziye evinin için uygun noktalar belirlendi. Aratol Bahçeli ve Aratol İstiklal Mahallelerinin kullanacağı uygun bir noktaya taziye evinin temeli atıldı. İnşaat çalışmaları halen devam eden taziye evinin karkas yapısı tamamlanma aşamasına geldi. Taziye evi inşaat sahasında önümüzdeki günlerde çevre düzenlemesi yapılacağını kaydedildi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, taziye evi ile ilgili yaptığı değerlendirmede yakınlarını kaybeden vatandaşların taziyelerini rahatlıkla burada kabul edeceğini belirtti. Başkan Dinçer, yapımı devam eden taziye evinde bay ve bayan bölümlerine yer verileceğini bildirdi.

Taziye evinin en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağını açıklayan Başkan Dinçer, “Taziye evinin hizmete girmesiyle birlikte Aratol Mahallemizin önemli bir eksiliği daha giderilmiş olacak” dedi.

Pandemi sürecinin ardından “Mahalle Meclisi Buluşmaları” toplantılarının kaldığı yerden devam edeceğini sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, “Belediye olarak mahalle meclis buluşmalarına ayrıca ehemmiyet veriyoruz. Çünkü buluşmalarda vatandaşlarımızla bizzat etkileşime geçiyoruz. Onların istek ve taleplerini dinliyoruz. Aynı zamanda vatandaşlarımız mahalleleri ile ilgili istekleri doğrudan bize iletiyor. Bizde acil çözüm gerektiren işleri o mahallemizde uyguluyoruz” dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ