Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Asansör Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi

Asansör Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi
  • 02.12.2015
  • 1.463 kez okundu

Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde Bilim, Sanayi, Teknoloji İl Müdürlüğü ve Makina Mühendisleri Odası tarafından Aksaray asansör firmalarına yönelik “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” bilgilendirme toplantısı düzenlendi..

Aksaray Belediyesi konferans salonunda asansör firmalarına yönelik bilgilendirme toplantısından konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Gül, asansörlerin insan can ve mal güvenliğini sağlamak için bu toplantının yapıldığı dile getirdi. Bilim, Sanayi, Teknoloji  İl Müdürü Refik Tezcan ise asansörlerin işletme, bakım, periyodik kontrol, mevcut asansörlerin iyileştirilmesi, denetim, garanti ve satış sonrası hizmet şartları ile uyulması gereken kuralları sıraladı.

Yeni yönetmelik gereği asansörlere kimlik numarası verilmesinin gündemde olduğunun anlatıldığı toplantıda bu uygulamanın asansörlerin daha etkin denetim yapılmasına olanak sağladığını belirtildi. Asansör firmalarının tescil belgesine sahip olmasının ayrıca önemli olduğu aktarıldı.

Yeşil etikete sahip olmayan asasörlerin işlevini yerine getiremeyeceği gibi bu tip durumda asasörlerin bakım ve onarımının yapılarak mevzuata uygun dizayn ederek yeşil etiket almasının sağlanması gerektiği toplantıda üzerinde durulan maddeler arasın yer aldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Gül, insanların can ve mal güvenliğinin sağlamasına adına asansör yönetmeliği çerçevesinde Aksaray Belediyesinin idare olarak üzerine düşen görevi yapmaya hazır olduğu belirtti..

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ