Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

‘Âşıklı’ giderek daha güçlü bir marka haline geliyor

‘Âşıklı’ giderek daha güçlü bir marka haline geliyor
  • 03 Nisan 2021

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Gülağaç’ta “Âşıklı” markası ile üretilen yöresel ürünlerin giderek daha dikkat çekici bir noktaya doğru ilerlediğini ve işin merkezinde kadınların olmasının sadece İlçe açısından değil şehir açısından da yeni bir hikâye oluşturduğunu söyledi.

Rektör Şahin, Gülağaç Kaymakamı Elif Nur Saçal’a iade-i ziyarette bulundu. Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyaretin ardından Saçal ve Şahin, Gülağaç Âşıklı Üretim ve Pazarlama Kooperatifi’nin Üretim Tesislerini gezdi.

Yöresel gıda ürünlerinin sofralara ulaşıncaya kadarki tüm süreçlerine ilişkin bilgiler veren Kaymakam Elif Nur Saçal, ürün gamını geliştirmeye dair çalıştıklarını da kaydetti. Kooperatifin gerek üretim biçimi gerek organizasyonu gerek pazarlaması gerekse sosyal ve ekonomik yansımalarıyla etkili bir biçimde ilerlediğini ifade eden Rektör Şahin, “Merkezinde kadınların yer aldığı bu çalışmanın başarıya ulaşması çok kıymetli. Kadınların bir araya gelip emek verdiği, ürettiği, süreçlerini yönettiği, ekonomik değer oluşturduğu bu yapı, ‘Âşıklı’ markasıyla giderek genişleyen bir kitleye hitap ediyor. İlçede Kooperatif marifetiyle oluşan bu güzel hikâye, şehir ve ülke açısından da bir ilham olma özelliğine sahip görünmektedir. Merkezinde kadınların yer aldığı işleri önemli buluyoruz. Kadınlar süreçlere ve olaylara farklı açılardan bakıyor ve bu da farklı çözümlerin ortaya çıkmasına vesile oluyor. Bu bir zenginliktir ve Kooperatif örneği, bu zenginliğin en net göstergelerinden birisidir. Biz de kampüsteki çalışmalarımızda bu hususa tüm samimiyetimizle dikkat ediyoruz. Üniversitemizde kadınların yönetime katılma oranları yüzde 40-45 bandındadır” dedi.

Yapılan kısa açıklamaların ve tesisin gezilmesinin ardından, laboratuvarlar başta olmak üzere, ASÜ’nün Kooperatife ne gibi katkılar sağlayabileceği konusu istişare edildi.

Düzenlenen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ve İlçe Protokol üyelerinin bir kısmı da katıldı..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ