Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,92
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Asr-ı Saadet Konferansları devam ediyor

Asr-ı Saadet Konferansları devam ediyor
  • 23.01.2016
  • 1.419 kez okundu

Anadolu Gençlik Derneği Aksaray Şubesi tarafından geleneksel hale gelen Asr-ı Saadet Konferanslarının ikincisi Cuma akşamı Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi..

Konferansa bu hafta İlahiyatcı-Vaiz M.Fatih Yar hoca katıldı. Halkımızın heyecanla takip ettiği programda hoca efendi İman konusuna değindi.

Açılış konuşmasını yapan AGD Şube Eğitim Komisyon Başkanı Yusuf Alagöz “ Aksaray da artan uyuşturucu madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıkların çok küçük yaşlara indiğini, boşanma oranlarının çok yükseldiğini ve şiddet olaylarının arttığına değindir. Bütün bunların İslam’ yeterince bilmediğimizden ve aile müessesinin tahrip edilmesinden kaynakladığını bu sebeple Aksaray lı hemşerilerimize bu konferans serisi ile İslam’ı anlatma gayretinde olduklarını söyledi.”

Akaid: Yüce Rabbimizle yaptığımız sözleşmedir. İtikadi konuların başında tevhit gelir. Tevhit Yüce Allaha tek ve eşsiz inanmaktır. İslamın ilk geldiği toplum putlara tapan müşrik bir toplumdu yani Allaha şirk koşuyorlardı. Şirkten uzaklaşıldığında tevhide ulaşılır. Tevhitten uzaklaşıldığında ise şirke düşülür.

İslam :Allaha teslim olmaktır. Küfür ise nankörlüktür. İnsanlar islamdan uzaklaşınca küfre düşerler. Küfürden uzaklaşınca da islamı bulurlar.

Hakiki manada tevhit ise günaha hayır,şirke hayır,tağuta hayır, bütün kötülükler hayır diyerek gerçekleştirecektir.

İmanın 70 küsür şubeden oluştuğunu ;Zirvesi La İlahe İllallah olduğu, en düşüğünün ise Yolda insanlara rahatsızlık veren şeylerin kaldırılmasıdır.

Hocaefendi konuşmasının sonlarında ise Ehli Kıblenin Tekfir edilemeyeceğinden bahsederek. İslam aleminin içinde bulunduğu bu yanlıştan bir an önce kurtulması gerektiğinden bahsetti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ