Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

ASÜ-Ahi Evren Üniversiteleri arasındaki işbirliği gelişiyor

ASÜ-Ahi Evren Üniversiteleri arasındaki işbirliği gelişiyor
  • 26.03.2016
  • 1.495 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Ahi Evran Üniversitesi, Merkezi Laboratuvarlarda yer alan çeşitli analiz cihazlarını ortak kullanma hususunda bir protokol imzaladı. Tören, ASÜ Senato Salonu’nda gerçekleştirildi..

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, protokolün arka planında, devletin kaynaklarının etkin, verimli ve ekonomik şekilde kullanılması düşüncesi olduğunu belirtti.

Gerek ASÜ’nün, gerekse Ahi Evran Üniversitesi’nin elinde bilimsel analizler yapma kabiliyetine sahip bir takım cihazlar bulunduğunu, karşılıklı olarak bu cihazları kullanabilmek adına ortak bir çerçeve oluşturmaya çalıştıklarını kaydeden Şahin, “Süreçteki katkılarından dolayı Sayın Rektörüme teşekkür ediyorum. Bundan sonra, lisansüstü eğitim hususunda farklı işbirliklerimiz de olacak” dedi.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ise ASÜ’nün kardeş üniversite olduğunu ifade ederek, işbirliklerinin farklı sahalarda da süreceğini belirtti. Ortak bir yüksek lisans açma hususundaki çalışmalarının Senato’dan geçtiğini dile getiren Prof. Karakaya, “Kamu kaynaklarını etkili kullanmak ve işbirliklerini güçlendirme adına çevre üniversitelerle diyalog halindeyiz. Ancak ASÜ’nün bizim nezdimizde ayrı bir yeri var. Hem öğretim üyesi, hem de bölümler bazında birliktelik sağlamak ve kamu kaynaklarını etkin kullanmak adına imzalanan protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından Rektör Şahin ve Rektör Karakaya, işbirliği protokolünü imzaladı. Heyet daha sonra Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni gezdi, yetkililerden cihazlar hakkında bilgi aldı..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ