Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

ASÜ – ATB işbirliği gelişiyor

ASÜ – ATB işbirliği gelişiyor
  • 23.06.2016
  • 1.272 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin tarımsal ve hayvansal üretim noktasında gelişmesi adına, üniversite olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirtti..

Aksaray Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Hamit Özkök, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ASÜ Rektörü Şahin’i makamında ziyaret etti. Açılan yeni fakültelerin, bölümlerin, programların, artan öğrenci sayısının, akademik başarıların ve yaşanan diğer tüm olumlu gelişmelerin kendilerini heyecanlandırdığını kaydeden ATB Başkanı Özkök, üniversitelerin büyümesinin şehirlerin de büyümesi ve gelişmesi anlamına geldiğini söyledi.

Tarımsal ve hayvansal üretimin şehirde çok daha nitelikli şekilde yapılabilmesi için üniversiteyle işbirliği içerisinde çalışmaya hazır olduklarını da dile getiren Özkök, “Sayın Rektörümüze gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kurumlar arası işbirliğine hazırız. Üniversitenin akademik birikimini üretime yansıtmak arzusundayız” dedi.

Rektör Şahin ise ziyaretten dolayı ATB heyetine teşekkür ederek, “Şehrin tarımsal ve hayvansal üretim potansiyelinin farkındayız. Veteriner Fakültemiz üreticilerimizin bilinç düzeyini arttırmak için çeşitli eğitim programları düzenliyor. Bu programlar çeşitlendirilebilir ve daha yaygın hale getirilebilir. Akademik birikimi, ATB işbirliği ile şehrimize ve üreticimize aktarmaktan bizler de büyük bir memnuniyet duyarız” dedi.

Yapılan kısa açıklamaların ardından, kurumlar arası işbirliği ile yapılabilecek çalışmalar istişare edildi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ