Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

ASÜ Eğitim Fakültesi’ne Dekan ataması yapıldı

ASÜ Eğitim Fakültesi’ne Dekan ataması yapıldı
  • 14.11.2015
  • 2.665 kez okundu

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK), 3 vakıf üniversitesine rektör atanması için olumlu görüş bildirdiği, 41 fakülteye de dekan ataması yaptığı bildirildi. .

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Yükseköğretim Genel Kurulu’nun 12 Kasım’da gerçekleştirilen 14’üncü toplantısında, çeşitli komisyonlarca hazırlanan raporların yanı sıra bazı üniversitelere rektör ve dekan atamaları görüşüldü.

Buna göre, Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. İsmet Emre atandı..

Prof. Dr. İsmet EMRE Kimdir?

1967 yılında Adıyaman Besni’de doğan Prof. Dr. İsmet Emre, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Gazi Üniversitesi’nde doktorasını tamamlayan Prof. Dr. Emre, bu tarihten 2006 yılına kadar yardımcı doçent olarak Cumhuriyet Üniversitesi’nde, ilk yılı Cumhuriyet Üniversitesi’nde olmak üzere, 2007 yılından itibaren de doçent ünvanıyla İnönü Üniversitesi’nde çalıştıktan sonra 2011 yılında Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ne dekan olarak atandı. Emre’nin yerli ve yabancı dergi ve gazetelerde yayımlanmış yüzlerce yazısı bulunmaktadır..

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ