Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

ASÜ İhtisaslaşma Belgesi’ni aldı

ASÜ İhtisaslaşma Belgesi’ni aldı
  • 11 Şubat 2019 - 12:11

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ihtisaslaşma sürecine dair faaliyet performanslarını izleme ve tecrübe toplantılarının ilkinin ev sahipliğinde gerçekleştirildiğini belirtti.

“Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında ihtisas üniversitesi seçilen yükseköğretim kurumlarının temsilcileri Düzce’de bir araya geldi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kalkınma Ajanslarından yetkililerin de iştirak ettiği toplantıda konuşan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, yükseköğretim sisteminde birçok yenilikçi uygulamayı hayata geçirdiklerini ifade etti. Eğitim-öğretimde kalite, çeşitlilik ve bölgesel kalkınmanın önemine dikkat çeken Gündoğan, en önemli yapısal değişimin ise ihtisaslaşma çalışmaları olduğuna vurgu yaparak, proje ile üniversitelerin eğitim-öğretim ve araştırma dışında, bulunduğu bölgenin potansiyelini etkin kullanma, bölgenin ihtiyaç duyacağı insan kaynağını değerlendirme gibi olanaklar sağlayacağını kaydetti.

Tüm üniversitelerin aynı misyona sahip olmasının gelişmeye engel olacağı tespitinde bulunan Prof. Dr. Gündoğan, üniversitelerin bir kısmının eğitim, bir kısmının araştırma, bir kısmının ise bölgesel kalkınma alanlarında ülkeye katkı sağlayacağını söyledi. Programın son bölümünde, içerisinde ASÜ’nün de olduğu yeni ihtisas üniversitelerine belgeleri takdim edildi. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bu sürecin her aşamasını titizlikle takip ettiklerini, Aksaray ve Türkiye için değer üretmenin gayretinde olduklarını söyledi.

Düzenlenen etkinlik, üniversitelerin ihtisaslaşma çalışmalarındaki performans göstergelerinin değerlendirilmesiyle sona erdi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ