Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

ASÜ ile ATSO arasında “İşbirliği Protokolü” imzalandı

ASÜ ile ATSO arasında “İşbirliği Protokolü” imzalandı
  • 03.03.2019
  • 381 kez okundu

ASÜ ile Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) arasında, öğrencilerin saha çalışmalarına yönelik “İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Mühendislik Fakültesi’nde uygulanan “Ortak Eğitim Programı”na benzeri bir çalışmayı Eskil Meslek Yüksekokulu bünyesinde de gerçekleştirmek istediklerini kaydeden Rektör Şahin, “Öğrencilerimiz son sınıfı okula hiç gelmeden, doğrudan işyerlerinde çalışarak tamamlayacaklar. Öğrenciler, ön lisans programlarında üç yarıyılı okulda, bir yarıyılı sahada; lisans bölümlerinde ise altı yarıyılı okulda, iki yarıyılı da sahada geçirecek” dedi.

Üniversitelerin, sadece ders anlatılan yerler olmanın dışına çıkması gerektiğini kaydeden Şahin, “Öğrencilerin hayatın içinde olmasını arzu ediyoruz. Bu gibi çalışmalar, öğrencilerin iş bulma süreçlerine de olumlu katkı sağlıyor. Mühendislik Fakültesi ile başladığımız bu süreç, İletişim Fakültesi, Eskil MYO ve Ortaköy MYO ile devam edecek. Bu okullarımız gerekli hazırlıkları sürdürüyor” dedi.

ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş da, böyle bir çalışmanın içinde yer almaktan mutlu olduklarını belirterek, “Üniversitemizin sanayi ile iç içe olması bizleri memnun ediyor” dedi. Eskil MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Öz de, programın amacına ve devam eden çalışmalara dair bilgiler verdi.

Yapılan açıklamaların ardından protokol imzalandı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ