Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

ASÜ-Mercedes işbirliği daha da gelişiyor

ASÜ-Mercedes işbirliği daha da gelişiyor
  • 14.04.2016
  • 1.409 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Mercedes-Benz Kamyon Fabrikası arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi adına gayret gösterdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, kurumların potansiyellerinin nitelikli şekilde yan yana getirilmesinin, şehre ciddi değerler kazandıracağını söyledi..

Kısa süre önce Rektör Şahin, Mercedes Kamyon Fabrikası Direktörü Prof. Dr. Frank Lehmann’ı ziyaret etmiş ve üniversitenin teknik altyapısı hakkında bilgiler vermişti. Mercedes Direktörü Lehmann’ın iade-i ziyaretinde ise ASÜ’nün imkânları yerinde görüldü, yapılabilecek işbirliklerine ilişkin istişareler yapıldı.

Aksaray Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (ASÜBTAM) bulunan analiz cihazlarının sanayinin hizmetinde olduğunu kaydeden Prof. Şahin, merkezde bulunan cihazları en etkin şekilde kullanmak ve toplum menfaatine çalışmalar üretmek amacında olduklarını vurguladı. Mercedes gibi, dünyanın en önemli araç üreticilerinden birisinin Aksaray’da olmasının hem şehir, hem de üniversite için büyük şans olduğunu ifade eden Şahin, “Mercedes’le üniversitemiz arasında çeşitli alanlarda işbirliği çalışmaları zaten yapılıyor. Biz bu işbirliğini geliştirmek, üniversitemizdeki teknik ve bilimsel altyapıyı daha etkin kullanmak istiyoruz. Üniversitemizde sanayinin ve dolayısıyla Mercedes’in de kullanabileceği çok sayıda analiz cihazımız var” dedi.

Heyet ASÜBTAM dışında Mühendislik Fakültesi ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu atölyelerini de gezdi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ