Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

ASÜ öğrencileri sosyal sorumluluklarını unutmuyor

ASÜ öğrencileri sosyal sorumluluklarını unutmuyor
  • 24.03.2016
  • 1.231 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencileri şehre pozitif değerler kazandırmak için çeşitli sosyal sorumluluk projeleri düzenliyor..

ASÜ Edebiyat Kültür ve Sanat Topluluğu, iki köy okulu için kırtasiye yardımı kampanyası düzenledi.

Oluşturulan stantlarda toplanan kırtasiye malzemeleri Nurgöz İlköğretim Okulu ve Kalebalta İlköğretim Okulu’na, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile ulaştırıldı. Topluluk Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Abdulmuttalip İpek ve öğrenciler, köylerde okuyan öğrencilerin eğitimlerine bir nebze de olsa destek olabildikleri için kendilerini mutlu hissettiklerini belirterek, emeği geçen herkese ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cemal Kanat’a teşekkür ettiler.

Öte yandan İngilizce Bölümü öğrencileri de, “Topluma Hizmet Uygulamaları” kapsamında okullarda, kreşlerde, Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü’nde, yetiştirme yurtlarında ve evlerinde, öğrencilere gönüllü olarak yabancı dil desteği veriyor. Bunun yanı sıra ASÜ’lüler, özgün bir uygulama projesi olan “Çocuklara İngilizce Öğretimi” projesi kapsamında, her yıl İlkokullara giderek oyunlar, şarkılar ve çeşitli materyallerle Eğlenceli İngilizce Öğretimi yapıyor.

2009 yılında kurulan ve bu yıl 3’üncü mezunlarını verecek olan İngilizce Öğretmenliği Bölümü, hem mesleki gelişim, hem de sosyal etkinliklerle öğrencilere farklı olanaklar sunuyor. Geçen yıl yıl mezun olan öğrencilerin tamamına yakını devlet okullarına atandı ve öğrenciler, KPSS İngilizce Alan Bilgisi sınavlarında Türkiye ortalamalarının üzerinde sonuçlar elde ettiler..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ