Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,52 / Satış: 6,55

ASÜ sporda Türkiye’de bir marka haline geldi

ASÜ sporda Türkiye’de bir marka haline geldi
  • 05.04.2016
  • 1.212 kez okundu

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) sportif organizasyonlarda ulusal ve uluslararası dereceler elde ettiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’nün bu başarılarla birlikte Türkiye’de bir marka haline geldiğini belirtti..

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu (BESYO) ziyaret eden ve okul yöneticilerinden son durum hakkında bilgiler alan Rektör Şahin, sportif başarıları arttırmak için gereken tüm çalışmaların aksatılmadan yapıldığını kaydetti.

BESYO Müdürü Prof. Dr. ve akademisyenlerle birlikte, okuldaki antrenman alanlarını inceleyen ve donanım olarak ciddi bir eksiklerinin bulunmadığını anlatan ASÜ Rektörü, Okçuluk Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde çalışma yapan sporcularla da görüştü.

Okçulukta ASÜ’nün Türkiye’de lider durumda olduğunu, dünyada ise adından söz ettirdiğini ileten Şahin, kurdukları merkezle Aksaray’ı, okçuluk sporunun öncüsü haline getirmeyi amaçladıklarını kaydetti. Şahin, BESYO Müdürü Yılmaz’la deneme atışları da yaptı ve okçuluğun sanıldığı kadar kolay bir branş olmadığına dikkat çekti. Rektör Şahin ve beraberindeki heyet daha sonra, kısa süre önce tamamlanan Atletizm Stadyumunu gezdi. Bu yıl mezuniyet töreninin stadyumda yapılacağını ileten Prof. Şahin, “Uluslararası standartlara uygun şekilde tasarlanan stadyum, farklı spor organizasyonlarının gerçekleştirilebilmesine de olanak sağlıyor. 4 bin seyirci kapasiteli stadyumumuzun alt kısmında da çeşitli antrenman alanları bulunuyor. Sporcularımız burada rahatlıkla çalışmalarını yapabiliyor” dedi.

Kampüs içinde gerçekleştirilen ziyaretler, Mediko Sosyal Birimindeki incelemelerin ardından sona erdi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ