Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

ASÜ-SÜTAŞ işbirliği verimli şekilde sürüyor

ASÜ-SÜTAŞ işbirliği verimli şekilde sürüyor
  • 25.02.2016
  • 1.392 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde Sütaş’la başlatılan çalışmaların son derece verimli şekilde devam ettiğini söyledi..

Sütaş yöneticilerini Fabrikada ziyaret eden Rektör Şahin, kurumların eğitim ve staj başta olmak üzere pek çok ortak çalışma yürüttüğünü, işbirliği kapsamının genişletilmesi noktasında projeler üretildiğini söyledi.

ASÜ’de hayvancılık ve süt alanında çalışmalar yapan akademisyenlerin yetiştiricilere eğitimler verdiğini, bunun yanı sıra Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin “Sektör Uygulamaları” kapsamında Sütaş’ta uygulamalı eğitimler aldığını kaydeden Şahin, “Üniversitemizle Sütaş arasında, mesleki eğitime destek vermek amacıyla bir burs protokolü de bulunmaktadır. Bu protokole göre süt ve hayvancılıkla ilgili bölümleri kazanıp kayıt yaptıran ilk üç öğrenciye burs, birinci sınıftan ikinci sınıfa yüksek başarı puanı ile geçen beş öğrenciye de yabancı dil bursu verilmektedir. Üniversitemizle Sütaş işbirliğinin kapsamını genişletmek gayretindeyiz. Bu manada fabrika yöneticilerimizle sürekli istişare halindeyiz” dedi.

Ziyaret, başta çiğ süt analizi konusu olmak üzere, çeşitli alanlarda kurulabilecek yeni işbirliklerinin görüşülmesiyle sona erdi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ