Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

ASÜ Tıp Bilimleri Dergisi’nin ilk sayısı yayınlandı

ASÜ Tıp Bilimleri Dergisi’nin ilk sayısı yayınlandı
  • 28 Mayıs 2020 - 14:29

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesi’nin uzun ve titiz uğraşlarla hazırladığı “Aksaray Üniversitesi Tıp Bilimleri Dergisi”nin (ASUJOMS) ilk sayısı yayınlandı.

Büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan, bilimsel olarak özgün makalelerin yayınlanmasını amaçladıkları derginin yayın dilinin

Türkçe ve İngilizce olarak belirlendiğini kaydetti. Bilim alanındaki ulusal yayımcılığın, yenilikçiliği ve üretkenliği tetikleyerek, uluslararası rekabete katkı sunduğunu da belirten Prof. Özkan, “Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak bu rekabetin içinde bulunmayı ve ülkemiz bilim insanlarına destek olmayı önemli buluyoruz. Dergimiz, sağlık alanında hazırlanan özgün nitelikli araştırma makalesi, derleme, olgu sunumu, editöre mektup, kısa bildiri, teknik not, konferans ve sempozyum bildirilerini hakem sürecinden geçtikten sonra yayınlanmak üzere kabul etmektedir. Dergimizin hazırlanmasında emeği geçen tüm akademik ve idari personelimize, hakemlerimize ve yazılarını göndererek katkı sağlayan tüm yazarlara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin de Tıp Fakültesi ailesini tebrik etti ve hazırlanan yayının bilim camiasına hayırlı olması dileklerinde bulundu..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ