Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

ASÜ, UNİKOP Dönem Başkanlığı’nı KMÜ’ye devretti

ASÜ, UNİKOP Dönem Başkanlığı’nı KMÜ’ye devretti
  • 23.01.2016
  • 1.476 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Konya Ovası Projesi Üniversiteler Birliğinin (UNİKOP) Dönem Başkanlığı görevini Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’e devretti..

Devir-Teslim için KMÜ’de bir tören düzenlendi.

Törende konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, UNİKOP Dönem Başkanlığı görevini yürüttükleri 2015 yılı boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahsetti ve özellikle “3’üncü KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu”nun son derece etkili olduğunu belirtti. Çalışmaların yürütülmesinde emeği olanlara teşekkür eden Rektör Şahin, “2016 yılında UNİKOP Dönem Başkanlığı görevini KMÜ yürütecek. Sayın Rektörümüze ve UNİKOP Yöneticilerine başarılar diliyorum” dedi. KMÜ Rektörü Prof. Dr. ise 2012 sonunda kurulan UNİKOP’un önemli çalışmaları hayata geçirdiğini belirterek, başarılı işleri daha ileri noktalara taşımak için çalışacaklarını söyledi. Rektör Gökmen, UNİKOP’un kurulmasına ve bugünlere gelmesine katkı veren herkese teşekkür etti. Devir-Teslim töreninin ardından UNİKOP Üst Kurul Toplantı Gündemi görüşüldü. Törene ASÜ ve KMÜ’nün yanı sıra Niğde ve Konya’da bulunan üniversitelerin Rektörleri, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı ve İdare temsilcileri katıldı.

UNİKOP, bölgede bulunan 8 üniversitenin katılımıyla oluşuyor ve Dönem Başkanlığı görevi, kuruluş tarihine göre her yıl bir üniversiteye geçiyor. 2013 yılında Selçuk, 2014 yılında Niğde ve 2015 yılında da Aksaray Üniversitesi UNİKOP Dönem Başkanlığı görevlerini yürüttü..

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ